Asgari ücretin 4 bin 250 TL olarak açıklanmasının ardından muhalefetten peşpeşe açıklamalar geldi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, açıklanan yeni asgari ücret rakamı sonrasında sosyal medya platformu Twitter üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi.

Babacan, "Bugün açıklanan asgari ücret, daha Ocak ayında işçilerimizin eline geçmeden erimeye başlayacak. Şu anda Türkiye, üzülerek söylüyorum ki, kronik yüksek enflasyon dönemine artık girmiştir" sözleriyle açıklanan asgari ücreti değerlendirdi.

Babacan şöyle konuştu:

"Az önce 2022 yılı için asgari ücret açıklandı. Yaklaşık yüzde 51 artış var. Bu asgari ücretin ilk ödeneceği tarih de Ocak ayının sonu. Ancak, şöyle bir gerçekle de karşı karşıyayız; bakın, sadece 1 Kasım'dan bu yana dolar kuru yüzde 60 arttı. Bu kur atışı Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında yüksek enflasyon olarak tekrar vatandaşlarımızı etkileyecek. Yani, bugün açıklanan asgari ücret, daha Ocak ayında işçilerimizin eline geçmeden erimeye başlayacak. Şu anda Türkiye, üzülerek söylüyorum ki, kronik yüksek enflasyon dönemine artık girmiştir"