İYİ Parti İzmit ilçeye başkan olarak atandığı günden bu güne basında ve kamuoyunda genç ve kadın kimliği ile dik duruş sergileyen ve siyasi tecrübesizliğini

cabucak deneyimleri ve çalışkanlığıyla gideren Pelin Coştur Filiz bugün bir açıklama yayımlayarak kongrede yeniden ilçe başkanı olmayacağını beyan etti. Böylelikle vekillik sürecini başlatmış olan Başkan Filiz'in açıklaması şöyle:

"Çok değerli Kamuoyuna

5 yıldır mensubu olduğum İYİ Parti'mizin içerisinde önce sade üye, sonra İl Başkan vekili ve ardından da İzmit İlçe Başkanı olarak partimize hizmet etmiş olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum.

2018'DEN BU YANA İKİ ATAMA BİR SEÇİLME

22 Ekim 2018 tarihinden itibaren iki kez atama ve bir kez de seçim yoluyla olmak üzere 4 yıldır başkanlığını yürüttüğüm İzmit İlçemizin 26 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan 3. Olağan Kongresi'nde başkan adayı olmayacağımı kamuoyuna sunarım.

PARTİMİN BANA VERECEĞİ HER TÜRLÜ GÖREVDE

Her zaman halkımızın içinde ve Partimizin bana vereceği her türlü görevde Partimizin emrinde olacağım. Yapılacak Kongremizde her kademeye aday olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim."

TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı