İYİ PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI LİSTESİ:

pelin coştur filiz-2

Pelin Coştur Filiz:

İYİ Parti İzmit önceki dönem İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz milletvekili aday adayı oluyor. İzmit ilçe başkanı iken geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen kongrede yeniden aday olmayan Filiz, 18 Mart cumartesi günü saat 15.00’te il binasında resmi başvurusunu yapacak.

Pelin Coştur Filiz kimdir?

1977 Ankara doğumlu. İzmit’te ikamet ediyor. Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu. Lisansını Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji bölümünde tamamladı. Doktorasını Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptı. 2003-2011 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2016 yılından bu yana İzmit Konak Hastanesi’nde embriyolog olarak görev yapıyor. Hayvanları Koruma Derneği, Türk Üreme Tıbbı Derneği, Türk Alman Derneği, Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği gibi bir çok derneğe üye. Evli ve 1 çocuk annesi. 

büşra kuşçu

Büşra Türk Kuşçu:

19 Mart Pazar günü saat 13.00’te İYİ Parti Kocaeli İl Binasında basın açıklaması düzenleyecek olan Kuşçu, milletvekili aday adayı olduğunu resmen duyurmuş olacak. Geçtiğimiz aylarda Manav derneklerini bir araya getirerek ilk kez milletvekili adayı olacağını açıklamıştı. Asıl mesleği endüstri mühendisliği olan 28 yaşındaki Kuşçu’nun Kocaeli’deki pek çok Manavdan destek alması bekleniyor.

aynur vergili

Aynur Vergili:

Kocaeli iftar vakti SAAT KAÇTA? Kocaeli iftar vakti SAAT KAÇTA?

Körfez Canter isimli iş yerinin sahiplerinden genç girişimci iş kadını Aynur Vergili Kavun; İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 

kamil şirin

Kamil Şirin:

Kocaeli'de geniş bir kesim tarafından tanınan, Kocaeli Barosunun avukatlarından Kamil Şirin İYİ Parti'den aday adayı oluyor.

nurcan acaroğlu göktaş

Nurcan Acaroğlu Göktaş:

İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, milletvekili aday adayı oluyor.