Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın yapılandırma kapsamına giren borçların ilk taksitlerini ödemek için Belediye'ye ait bazı arazilerin hazineye devredilmesi ile ilgili oylamada kabul oyu veren İYİ Parti’nin Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, verilen desteğin Kartepelilerin ortak değeri olan Belediyenin borç batağından kurtulması adına gelişen fırsatı kaçırmaması adına olduğunu belirterek “İYİ Parti olarak yapılan Meclis oylamasında destek vererek, hangi partiye oy verirse versin farketmeksizin tüm Kartepelilerin olan, hatta ve hatta belkide 7-8 ay sonra bizim yöneteceğimiz Kartepe Belediyemizin önünü açtık, fakat destek vermek demek bu borcun neden olduğunun hesabını sormayacağız anlamı taşımamaktadır.

POPÜLİST SÖYLEM YAPMADIK  

Biz bugüne kadar Kartepenin ve Kartepelinin faydasına olmayan hiçbir popülist söylemin veya eylemin içerisinde olmadık. Fakat vatandaşın hakkını korumak adına hesap sormaktanda hiçbir zaman geri durmadık.

Bu bağlamda öncelikli olarak Kartepemizin ve Kartepelimizin sırtına kambur olması mutemel bu borcun yapılandırılması noktasında verdiğimiz destekle birlikte, bundan sonra bu borç nasıl ve neden oldu, çalışanın ödenmesi gereken sigorta primleri nerelere aktarıldı da bu borçlar bu kadar birikti noktasında kamu adına soracağımız sorular ve verilmesini bekleyeceğimiz cevaplar olacaktır.

Şimdi ilk sorumuzu soruyoruz;

2023 Yılı içerisinde; Kartepe Belediyesi ve Bağlı iştiraklerine kaç kişiyi işe aldınız?

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi!

Bunların kaç tanesi muhtarlar, kaç tanesi mahalle başkanlarınız aracılığı ile işe alındı?

İttifak ortaklarınıza da iş imkanı sağladınızmı?

Bugün en düşük işçi maliyetininin Sigorta Primi ile birlikte 20-25 bin arası olduğunu varsayar isek, sırf siyasi başarı sağlamak adına kamunun sırtına yüklediğiniz ektra yük aylık ve yıllık olarak ne kadardır?” dedi.