Azerbaycan, Karabağ'a operasyon başlattı! Azerbaycan, Karabağ'a operasyon başlattı!

Siyaset arenasında yerel seçim hazırlıkları devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den dikkat çeken bir adım geldi. Bahçeli, daha önce birçok kez "Eve dön" çağrısı yaptığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir kez daha seslendi.

2019'DAKİ ÇAĞRISINI ANIMSATTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, 1 Ağustos 2019'da Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesabından MHP'den İYİ Parti'ye geçen isimlere yaptığı çağrıyı anımsatarak çağrıyı yinelediğini paylaştı.

'ÇAĞIRDIK DÖNMEDİNİZ YUVAYA'

Özdemir, Bahçeli'nin, "Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" dediğini aktardı.

Kirada Oturduğu Evi Satmaya Kalkıyor

Bahçeli'nin 'ittifak' çağrısına yanıt veren İYİ Parti Milletvekili Rıdvan Uz, "Beyefendi kirada oturduğu evi satmaya kalkıyor Fesübhanallah" dedi.

Milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa zaten biz oradayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir'in Genel Başkan Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yönelik "Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" sözlerini aktarmasının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın'ın Bahçeli'nin ittifak çağrısına yanıtı gecikmedi.

Bahçeli'nin ittifak çağrısı hakkında Tamga Türk sitesine açıklama yapan Akalın, "Devlet Bey bir üçüncü yol çağrısı yapıyorsa, yani bir milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa zaten biz oradayız. Buyursun gelsin. Yok eğer bir siyasal İslamcının önderliğinde Türk milliyetçiliğini peşkeş çekiyorsa zaten o gereğini yapıyordur bize ihtiyaç yoktur" dedi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 26 Ağustos’ta çok önemli açıklamalar yapacağını belirten İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu'nun, "Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak" açıklaması tartışma yaratmıştı. Parti kaynakları, Akşener’in 26 Ağustos’ta, 2024 yerel seçimlerine “ittifaksız” olarak gireceğini açıklayacağını iddia ederken, kulislerde Akşener’in, “CHP’ye kapının tamamen kapandığına” yönelik açıklamalar yapabileceği de konuşuluyor.