İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz sosyal medya hesabında, Dilovası Belediyesine müfettişlerin geldiğini duyurarak açıklamada bulundu.

Başkan Yılmaz ''Bundan 8 ay önce Dilovası Belediyesi'nin usule uymayarak tedarik firmalarından alımlar yaptığını,bu alımların mevzuata uygun olmadığını sosyal medya üzerinden kamuoyuna bildirmiştim. 2021 yılı bütçesinde Dilovası Belediyesi'nin %10 doğrudan temin ile alım yapması gerekirken, %80 civarında alım yaptığını defalarca dile getirdim. Mevzuata uymayan bu alımların Belediye başkanı Hamza Şayir tarafından imza onayından geçtiğini bilmekteyiz. (Başkandan habersiz olmaz )

2022 yılında 153 milyona satılan yerin parasını, 2022 yılı bütçesinin toplam rakamının gelir ve gider tablosu şeklinde ( Detay ,mizan ,bilanço ) şeffaf bir şekilde Dilovası kamuoyuyla paylaşılması gerekmektedir. Dilovası Halkının da hakkı olan bu bütçelerin nerede ve nasıl harcandığını bilmesi gerekmektedir. Dilovası Belediye'sine gelen müfettişlerin ne amaçla geldiğini halkın bilmesi gerekmektedir. Saygılarımla'' ifadelerinde bulundu.

Dikkat! YSK'nin 'adres değişikliği' kararı Dikkat! YSK'nin 'adres değişikliği' kararı