Serdan Kaman açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Nefsine yenildin. Cumhurbaşkanlığı adaylığını istemen doğal hakkındır. Hiç itirazım yok.  Hem Kürt hem de Alevi bir çok  arkadaşı ve dostu olan biri olarak sesleniyorum. Bir çok kişinin zannettiği gibi Kürt ve Alevi olman da sorun değildi.

"BU BAŞARI SENİ İPTEN KURTARDI"

Sorun; Bölücü Öcalan'ın heykelini dikeceğiz diyen Selahattin Demirtaş'ın lideri olduğu parti ile arana mesafe koyamamandı. On iki yıldır kaybettiğin seçimlerin tamamını unutmandı. Meral Akşener'in desteği ile  aldığın yerel seçimlerin başarısını sadece kendi başarı hanene yazmak istemendi. Unutmaki bu başarı seni ipten kurtardı. Genel başkanlık makamın elden gidiyordu.

"TARİH SENİ İFTİHARLA YAZACAKTI"

Diyeceksin ki biz size 20 milletvekili vekili verdik. Doğru, güzel  bir siyasi hamleydi. Teşekkür ediyoruz. Bu konuda hakkını yememek lazım. Ancak şu soruyu söylemek isterim, "Yirmi  milletvekilini neden verdin. Elbette bir siyasi hedefin vardı ve bu hedef doğrultusunda destek verdin." Senin Mansur ve Ekrem başkanları kendine rakip görmendi. Onlardan biri Cumhurbaşkanı olsaydı ne kaybederdin. Hiç bir şey kaybetmezdin. Tarih seni iftiharla yazacaktı. Tabanın sesini dile getiren Meral Akşener'e kulak asmamandı. Genel Başkanımız Meral Akşener tabanın sesini dile getirdi, doğruları söyledi. 

"İŞİN ARTIK MUCİZELERE KALDI"

Diğer dört partiyi nasıl  ikna ettiğin seçimlerde bu partilere vermiş olduğun kontenjan rakamları ile ortaya dökülecektir. Bütün milletimiz bu rakamlara tanık olacak. Zannetme ki diğer 4 partinin oylarının tamamı sana tapulandı. Bu partilerin tabanı ile senin fikirlerin arasındaki mesafe dünyanın kuzey ve güney kutupları arasındaki mesafe kadar birbirine uzak, ateş ve su kadar birbirine ters. Genel Başkanımız "kıskaca alındık" diyorsa doğrudur. Bu sözü tekrar tekrar irdelemek gerekir. Makam sevdana ve nefsine yenildin Kılıçdaroğlu, işin artık mucizelere kaldı.

"ERDOĞAN'IN TEK BİR KORKUSU VARDI"

Tayyip Erdoğan'ın  2023 seçimleri için tek bir korkusu vardı. O da merkez sağda  sahayı dolduracak ve kendisine rakip olacak  parti olan İyi Parti'nin kendi başına hareket etmesiydi. Bu olay bugün gerçek oldu. 

Erdoğan İyi Parti 'nin altılı masadan ayrılmaması için her türlü siyasi manevrayı yapıyordu. İyi Parti bu günden itibaren merkez sağın yeni çekim noktası haline gelmiştir. Bugün gerçekleşen olaylar zinciri Milliyetçi Cepheyi genişletecektir.

Ömer Faruk Başaran CHP aday adayı Ömer Faruk Başaran CHP aday adayı

"VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN"

İster inanın ister inanmayın.. İyi Parti artık merkez sağın yeni adresidir. Dört ay sonra farklı bir Türkiye ile karşılaşacağız. Vatana millete hayırlı olsun....