İzmit Belediyesi ekipleri merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından hemen afet bölgesine giderek çalışmalara başladı.  Ekipler ilk etapta gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyetleri, gıda ve giyecek destekleri çalışmalarının ardından barınma ihtiyacını karşılamak adına emek sarf ediyor. Ekipler Kahramanmaraş ve Adıyaman’da çadırkent kuruyor. Aynı zamanda çadır ihtiyacı olan vatandaşların da çadırlarını kurarak alandaki çalışmalarını sürdürüyorlar. 

VATANDAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Çadır kurma çalışmaları gerçekleştiren ekipler Adıyaman’ın Balkar ilçesinde kaza yapan bir vatandaşın da yardımına koştu. Personel el birliğiyle yoldan çıkan aracı kurtarmayı başardı. Kaza yapan vatandaş da ekiplere teşekkürlerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi. 

“GEÇMİŞ OLSUN”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Deprem bölgesi Adıyaman’a ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için çadır kurmaya giden ekiplerimiz, Balkar ilçesinde kaza yapan vatandaşımızın yardımına koşarak aracını kurtardılar. Vatandaşımızın durumu iyi. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘Fikirhane’de Hayal Et, Gerçek Olsun!’ ‘Fikirhane’de Hayal Et, Gerçek Olsun!’

İzmit Belediyesi ekipleri afet bölgesinde yoldan çıkan aracı kurtardı (2)