Yapılan açıklama şöyle:

İzmit Belediyesi'nin de hizmet birimleri bulunan Belsa B Blok’un, belediyemizin bir sorumluluğu olmayan 7’nci katındaki bir kantinde asılı olan Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na ait olan portre ile ilgili olarak vatandaşlarımızdan yoğun olarak şikâyet almaktayız. 

Basında çıkabilecek herhangi yanlış bir haberin önüne geçebilmek adına bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur. 

Tüm İzmit ve Kocaeli kamuoyu tarafından bilindiği üzere; 

İzmit Belediyesi eski başkanı Nevzat Doğan döneminde,  İzmit Belediyesi tarafından borçları nedeniyle SGK’ya devredilen ve 176 bağımsız bölümden oluşan BELSA Plaza B Blok, gerçek değerinin çok çok altında bir rakama, yani 17 milyon 310 Bin Lira karşılığında Mustafa Hatipoğlu isimli bir kişiye satılmıştı. 

İzmit Belediyesi, SGK’ya devrinden itibaren Belsa B Blokta kiracı durumundadır. Belsa B Blok SGK tarafından satılınca da satın alan bu şahsın kiracısı durumunda kalmıştır. İzmit Belediyesi eskiden mülkiyetinde olan kendi hizmet binasında satıldıktan sonra kiracı olmuştur.

İzmit Belediyesi taşınmazı iken borç karşılığı SGK’ya satılan ve  SGK’nın 3. şahıslara satışını gerçekleştirdiği Belsa Plaza B Blok binasında İzmit Belediyesi olarak 2, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. katlarda kiracı olarak bulunmaktayız. 

Aynı binada bulunan TÜGVA ve 7. Katta bulunan kantinin İzmit Belediyesi ile hiçbir bağı bulunmamaktadır. Mülkiyet bize ait olmadığı gibi işletmeler de bize ait değildir.

İzmitli Periler Süper Lig’de! Şampiyon İzmit Belediyespor İzmitli Periler Süper Lig’de! Şampiyon İzmit Belediyespor

Buralarda yapılan duyuru, organizasyon, sesli, görsel ve yazılı yayınlardan İzmit Belediyesinin bir alakası olmamakla birlikte, söz konusu alanda yukarıda belirtilen hususlar İzmit Belediyesi sorumluluğunda değildir. Müdahale yetkimiz de bulunmamaktadır.

Tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.