İzmit Belediyesi tarafından Kocaelispor’un 55.yılı ve Dünya İzmitliler Günü nedeniyle düzenlenen Kocaelispor videosu gönderme etkinliğine katılan yaklaşık bin Kocaelisporlu çocuğa hediyeleri ulaştırıldı.

Kocaelispor’un ve Kocaelisporluların her zaman yanında olmaya gayret gösteren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü ve Kocaelispor’un 55. yılı nedeniyle Yeşil-Siyah tutkunu olan çocuklar için anlamlı bir etkinlik düzenledi. Kocaelispor tezahüratı gönderen çocuklara hediyelerin verildiği etkinlik kapsamında, İzmit Belediyesi WhatsApp hattına yüzlerce çocuk Kocaelispor ile ilgili videolarını ulaştırdı. 

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN

Kocaeli sınırlarını aşan etkinliğe sadece ülkemizin çeşitli şehirlerinden Kocaelispor videoları değil, ABD, Suudi Arabistan, Almanya ve Rusya gibi ülkelerden de tezahürat görüntüleri gönderildi. İzmit Belediyesi ekipleri, Kocaeli sınırlarında video gönderen çocuklara hediyeleri elleriyle teslim ederken, şehir dışı ve yurt dışına hediyeler kargo yoluyla ulaştırıldı. Belediyeye en çok video gönderen ilçe İzmit olurken, Kartepe’den de çok sayıda Kocaelispor videosu gönderilmesi dikkat çekti. 

Hoşgörü Yolu Kültür Rotası'na ilgi gün geçtikçe artıyor Hoşgörü Yolu Kültür Rotası'na ilgi gün geçtikçe artıyor

HEDİYELER ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Kocaelispor armalı bileklik, kumbara, telefon tutacağı ve Kocaelispor dergisi gibi birbirinden güzel hediyelerin olduğu çantalarda, erkek çocukları için kamyon seti, kız çocukları ise oyuncak bebek yer aldı. Zil sesiyle birlikte İzmit Belediyesi çalışanlarını karşılarında gören aileler hemen çocuklarına haber verdi. Çantadan hediyeleri tek tek çıkaran çocuklar gönderdikleri videolarda yaptıkları tezahüratları tekrarlarken başkan Hürriyet’e teşekkürlerini iletti. 

HÜRRİYET’E MORAL OLDU

Belediye başkanı Hürriyet’in Covid-19 hastalığına denk gelen hediye dağıtımı sırasında Kocaelisporlu çocuklar Hürriyet’e duygusal mesajlar da gönderdi. Minik kalplerin Fatma Ablaları için söylediği güzel geçmiş olsun dilekleri ise hastalıktan yeni çıkan Hürriyet’e büyük moral oldu. Binin üzerinde Kocaelisporlu çocuğa hediye göndererek, çocukların Kocaelispor aidiyet duygusuyla büyüyor olması başkan Hürriyet’i mutlu etti.