İzmit’te aniden başlayan şiddetli yağmurla birlikte harekete geçen İzmit Belediyesi, ekipleriyle sıkıntılı bölgelere müdahalede bulundu

İzmit’te bugün öğle saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış üzerine harekete geçen İzmit Belediyesi, sıkıntı yaşanan bölgelere müdahalede bulundu. Özellikle Tepeköy, Malta Mahallesi, Gündoğdu, Yenişehir, Tüysüzler, Kabaoğlu mahalleleriyle birlikte İzmit merkezindeki sıkıntılı bölgelere müdahale edilirken, ekipler diğer mahallelere de ulaşarak çalışmalara başladı.

SAĞANAK YAĞIŞA KARŞI SEFERBER OLDULAR

Yağışla birlikte iş makinesi ve teçhizatlarıyla ihtiyaç duyulan bölgelere intikal eden İzmit Belediyesi, ekipleriyle teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendiren ekipler, sağanak nedeniyle özellikle kanallarda ve yollarda oluşan birikintilere müdahale etti. Gereken yerlere iş makineleriyle müdahale eden ekipler, su taşkını olan bölgelere de pompayla müdahale ederek vatandaşın olumsuzluk yaşamasının önüne geçti. 

BAŞKAN HÜRRİYET SAHAYA İNDİ

Ekiplerle birlikte sahaya inen Başkan Hürriyet çalışmaları yerinde inceledi. Belediye Başkan yardımcısı Ünal Özmural ve Belediye ekipleriyle birlikte vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Hürriyet, vatandaşların zarar görmemesi için tüm tedbirleri alacaklarını söyleyedi.

“VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

Çalışmalar sırasında açıklama yapan Hürriyet, "Bugün Büyükşehir meclisinde Başkan ile görüşeceğiz. Buranın alt yapısını masaya yatıracağız. Bazı bölgelerde altyapı kaldırmıyor. Çok şiddetli yağış oldu. Ekiplerimiz İSU ekipleri ile koordineli çalışıyor. Yaşanan sıkıntıları çözmek için vatandaşımızın yanındayız." ifadelerini kullandı.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı