Kentte başlattıkları boyama çalışmalarıyla İzmit’in Picassoları ilan edilen İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ulusal medyada yankı bulmaya devam ediyor.

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, merdivenleri ve duvarları rengârenk boyayarak yeteneklerini sergilemeye devam ediyor. İzmit’te artık kendilerine ‘Picasso’ denilen personeller, yetenekleriyle vatandaşları büyülüyor. İzmit’in Picassoları sadece İzmit’le sınırlı kalmayıp Ulusal medyada da yer almaya devam ediyor. 

Hürriyet, “Kalplere dokunarak yolumuza devam edeceğiz” Hürriyet, “Kalplere dokunarak yolumuza devam edeceğiz”

VATANDAŞTAN TAM NOT

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in “Picassolarım” dediği Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin yeteneği CNN Türk Haber’de yerini aldı. Yetenekleriyle kendilerinden söz ettiren ve vatandaşlardan tam not alan personeller, resim yeteneklerini daha da geliştirip tüm kenti renklendirmeye ve İzmit halkını gülümsetmeye devam edeceklerini belirttiler. 

‘PİCASSO’ DİYE BAHSETMELERİ MÜKEMMEL BİR DUYGU

Temizlik İşleri Müdürlüğü Bölge Amiri Kerem Kocaderi CNN Türk’e verdiği röportajda öncelikle kaldırım boyama çalışmalarıyla başladıklarını belirterek, “Temizlik işlerinde çalışan ve yetenekleri yüksek olan personeli tespit ederek bu işi daha da ilerletmek istedik. ‘Picasso’ diye bahsetmeleri mükemmel bir duygu. Biz de kendimizi ilerletmeye çalışıyoruz. İnternet üzerinden ressamların çalışmalarına bakarak çıtayı daha da yükseğe çıkarma konusunda çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.