Fethiye Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı’ndaki çalışmaların ardından artışa geçen iş yeri kira ücretlerine karşı bölge esnafı,

14 Ekim'de gerçekleştireceği basın açıklaması ile tepkisini dile getirecek.

Son dönemde konutlarda yaşanan kira artışlarının ardından İzmit Fethiye Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı’ndaki çalışmalar, caddeki iş yerlerinin kira ücretlerini de fahiş fiyatlara yükseltti.

Cumhuriyet Bulvarı’ndaki çalışmaların tamamlanması, Fethiye Caddesi’nde ise sona yaklaşılması ile birlikte iş yerlerinin kira ücretlerinde yaşanan artış, bölge esnafının tepkilerine neden oldu.

Bakanlık duyurdu: Ürünlerin üzerinde artık bunlar yazılmayacak! Bakanlık duyurdu: Ürünlerin üzerinde artık bunlar yazılmayacak!

Bölge esnafı, cadde üzerinde bulunan iş yerleri için istenen kira ücretlerine tepki göstererek iş yeri sahiplerinin yüzde 150’ye varan zam talebinde bulunduklarını ifade etti.

İKM MURAT ÖZTÜRK ÖNCÜLÜĞÜNDE

Yaşanan fiyat artışlarına dikkat çekmek amacıyla bölge esnafı, İzmit Kent Merkezi Ticaret Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk öncülüğünde, avukatların da katılımıyla 14 Ekim Cuma günü geniş kapsamlı bir basın açıklaması gerçekleştirecek.