İzmit Belediyesi ev sahipliğinde Belediye Meydanı’nda halk bayramlaşması gerçekleşti. Öğlen saatlerinden itibaren çocuklar için şenlik havasında, eğlenceli etkinlikler ve ikramlarla başlayan program ilerleyen saatlerde tam bir bayram havası yaşattı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programında konuşan Başkan Hürriyet, “Ülkemizin dört bir yanında yaşanan felaketlerden dolayı bu bayram biraz buruk geçiyor. Yaralarımızı birlikte saracağız ama yine de bayramlarımızı coşku içerisinde birlikte kutlamamız gerekiyor” dedi

Milli ve dini bayramları adına yakışır bir şekilde yaşatmaya özen gösteren İzmit Belediyesi, bu Ramazan Bayramında da çeşitli etkinlikler düzenleyerek bayram coşkusunu tüm İzmitlilere yaşatmaya devam ediyor.  İzmit Belediyesi Ramazan Bayramının ilk günü geleneksel hale gelen Halk Bayramlaşması programını, Belediye Meydanı’nda gerçekleştirdi.

GENİŞ KATILIM

Programa ev sahibi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili- CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Saadet Partisi İl Başkanı İl Başkanı Zafer Mutlu, Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar, Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, KYÖD Başkanı Uğur Saral, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Muhip Kanko, Hasan Bitmez, Tülin Keçeci Güngör, İYİ Parti Milletvekili Adayları Şanbaz Yıldız, Pelin Coştur Filiz, Abdülkadir Erbağcı, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya ve vatandaşlar katıldı.

“HALK BAYRAMLAŞMASINI GELENEKSEL HALE GETİRDİK”

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz halk bayramlaşmasını artık geleneksel hale getirdik. Kentte birçok noktada gerek siyasi partiler, gerek protokol anlamında bayramlaşmalar gerçekleşiyor. Bayramlaşmalar dayanışma, birbirinin elini sıkabilme, birbirinin gözünün içine bakabilmek için büyük fırsatlar. 

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Ama bunların yanı sıra istedik ki bu bayramda da bir bayram şenliklerinde de halkımızı bir araya getirelim. Halkımızı hem STK temsilcileri, siyasiler ve protokol üyeleri ile hep beraber kaynaşarak bayramlaşalım istiyoruz. Birbirimize iyi dileklerimizi iletmek istiyoruz. Bu senede üçüncüsünü yapmak nasip oldu. Davetimize kırmadığınız ve bugün burada olduğunuz için halkımıza teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. 

“HAYAT DEVAM EDİYOR”

Bu bayramda yine sizlerle bir aradayız. Ülkemizin dört bir yanında yaşanan deprem, sel gibi felaketlerden dolayı bu bayram biraz buruk geçiyor. Yaşadığımız felaketlerden hepimiz etkilendik. En büyük duamız, felaketlerden etkilenen insanların yaralarının sarılması, bir an önce ihtiyaçlarının giderilmesi. Elbette hayat devam ediyor. Yaralarımızı birlikte saracağız ama yine de bayramlarımızı coşku içerisinde birlikte kutlamamız gerekiyor. 

“İKİ BAYRAMI BERABER KUTLAYACAĞIZ”

Tüm bu yaşananlara geleceğe umut ve güvenle birlikte baktığımız bu güzel bayram gününde rabbimden hepimizi bir daha ki ramazan ayına esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum. Bu sene çifte bayram yaşıyoruz. Ramazan Bayramının içerisinde aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda bulunuyor. İki bayramı beraber kutlayacağız. Biz bugünden itibaren çocuklar ve ailelerimiz için güzel etkinlikler planladık. Çocuklarımız mutluysa biz anne ve babalarımız da mutluyuz. 

BAŞKAN HÜRRİYET VATANDAŞLARI MAÇA DAVET ETTİ

Bayram şenliklerinde halkımız eğlensin, biraz da olsa bu kötü günlerden kurtulsun ve güzel yarınlara hep birlikte umutla bakalım istedik. 3 gün boyunca çeşitlik etkinlerimiz İzmit Belediye Meydanında olacak. İzmit Belediyesi Kadın Basketbol takımımız var. 23 Nisan tarihinde yarı final maçına çıkacağız. Bizi o önemli maçta yalnız bırakmayın. Güzel bir maç keyfini beraber yaşayalım istiyoruz. Bütün milletimizin Ramazan Bayramı kutlu olsun. Kötülüklerden uzak bir bayram geçirmeyi rabbim nasip etsin” ifadelerini kullandı.

İzmitli Periler Süper Lige bir adım daha yaklaştı  "65-61" İzmitli Periler Süper Lige bir adım daha yaklaştı "65-61"

ETKİNLİKLER 3 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK

Konuşmaların ardından Halk Bayramlaşması ve vatandaşlara yemek ikramı gerçekleştirildi. Kent Orkestrası ise bayram konseriyle kulakların pasını sildi. Çocuklar ve aileleri için devam eden etkinlikler ise 3 gün boyunca İzmit Belediye Meydanı’nda devam edecek.