Başkan Erol şunları kaydetti:

Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı! Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı!

"Kamuoyunun Dikkatine!
Öğrenci ve Öğretmenlerin Okul Ulaşım Sorunu
2023 – 2024 Eğitim – Öğretim yılının başlamasına 2 hafta kaldı. Okulların açılması ile trafiğe katılacak milyonlarca kişi için hazırlıklı mıyız?
Yaya Ulaşımı:
Yaya geçitlerinin yer çizgileri kontrol edilmeli, gerekli ise yenilenmelidir.
Engelli öğrencilerin ulaşım sorunu;
Engelli öğrencilerin ulaşımı da dikkate alınarak bütünsel çözümler üretilmelidir. Engelli rampası olmayan kaldırımlara uygun eğimli rampa yapılmalı, yeni yapılacak kaldırımlar için bu husus dikkate alınmalıdır.
Üst geçitlerde bulunan asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarımları yapılmalıdır.
Okul güzergâhında, ana cadde üzerinde gerekiyor ise yaya geçitlerine trafik sinyalizasyonları konulmalıdır.

SERVİS ARAÇLARINA DİKKAT
Özellikle ilimizde yaya üst geçidi sayısı yeterli olmadığından öğrenciler okullarına gitmek için fazladan yürümek hatta okul servisi kullanmak zorunda kalmaktadır. Bu nedenle,
Servis Kullanarak Ulaşım Sağlayacak öğrenciler için;
Servis araçlarının kontrolü (Araç yaşı, gerekli bakım ve kontrollerin yapılmış olması)  araç sürücülerinin eğitimi, araçta hostes bulundurulması, okul önünde park yerlerinin belirlenmesi ile ilgili çalışmalar yapılmalıdır.
Servis yolculuğu sırasında öğrencilerin yüksek sesle konuşma, bağırma, kahkaha, kakofoni gibi sürücünün dikkatini dağıtabilecek tutumlarının önüne geçmek için veliler de bu konuda öğrencileri uyarmalıdır.
BİSİKLETLE ULAŞIMDA
Bisiklet Kullanarak Ulaşım Sağlayacak Öğrenciler için;
Bisiklet yolları ve bisiklet park yerleri ile ilgili çalışmalar yapılmalıdır.
Üst geçitlerin,  bisiklet kullanımına elverişli, bisikletin kolayca taşınmasına ve/ veya sürülmesine uygun tasarımla yapılması ya da yenilenmesi gerekmektedir.
AYDINLATMA
Okul Çevresinin Aydınlatılması:
Öğrencilerin güvenliği için okul yolları ve öğrencilerin yürüyüş güzergahları, duraklar ve indi – bindi yaptıkları yerlerdeki aydınlatma sistemleri kontrol edilmeli, var ise arızalar giderilmeli, gerekiyor ise çevreci (güneş enerji sistemli) yeni aydınlatma ekipmanları eklenmelidir.  
Okul önlerinde trafik zabıtaları sadece okullar açıldığında değil tüm eğitim – öğretim yılı süresince görev yapmalıdır.
Okul çevresindeki MOBESE kameralarının bakım ve onarımı yapılmalı, düzgün çalışır hale getirilmelidir.
TREN İSTASYONLARI
Ayrıca üniversitelerin de yeni öğretim yılına başlaması ile şehirlerarası ve ilçeler arası ulaşım daha da önemli hale gelecektir. Bu nedenle kapalı olan Köseköy, Tütünçiftlik, Kırkikievler ve Tavşancıl tren istasyonları da hizmete açılarak karayolu trafiği hafifletilmelidir."