İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kent Konseyi'nde 'çocuk meclisi' kurulacağını açıklayarak detay bilgi paylaştı.

Depremi yaşayanların yüzde 20’sinde travma oluşuyor Depremi yaşayanların yüzde 20’sinde travma oluşuyor

Başkan Erol'un konuya dair açıklamaları şu şekilde:

"İzmit Kent Konseyi, meclisleri ve çalışma grupları ile kentte yaşayan hemşerilerimizin her türlü talep ve sorunlarını anlamaya çalışarak, çözüm oluşturmak ve ilişkili projeler geliştirmek gibi bir misyona
sahiptir.

AMAÇ ÇOCUKLARIMIZIN DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜ KAZANMASI

Bu misyonumuzdan hareketle, çocuklarımızı daha doğru anlamak ve iletişimimizi güçlendirmek adına İzmit Kent Konseyi Çocuk Meclisi kurulması planlanmıştır. Amacımız, çocukların demokrasi ve cumhuriyet kültürünü erken yaşlarda kazanmaları, toplumda söz sahibi olarak, özgüven sahibi güçlü bireyler olabilmelerine ve toplumsal gelişmemize katkı sağlamaktır.

BRANŞLAR

İzmit ilçemizde ikamet eden 7-13 yaş aralığındaki çocuklardan oluşacak İzmit Kent Konseyi Çocuk Meclisi kendisini yönetecek, bilim-teknoloji, basın-yayın, çevre, çocuk hakları, kardeşlik-yardımlaşma, kültür-sanat, sağlık, spor gibi çalışma grupları ile fikir ve projeler üreterek, hayata geçirecektir.

KATILMAK İSTEYENLER
İzmit Kent Konseyine Çocuk Meclisine katılmak isteyenlerin, 30 Kasım 2022 tarihi mesai saati bitimine kadar 0(262) 3180000 dahili (2930) ile 05380958464 numaralı cep telefonlardan ulaşılabileceği gibi, İzmit Kent Konseyi Belsa Plaza B - Blok Kat:9 adresindeki İzmit Kent Konseyi Merkez Ofisine de başvurularını yapabileceklerdir.

Güçlü toplumlar güçlü bireyler ile oluşur”


Çocuk Meclisi Kuruluş Görseli 15 Kasım 2022