İzmit Körfezinden alınan anaç balıklardan yeni yavrular elde edildi.

BUGÜNE KADAR 30 BİN YAVRU BIRAKILDI

Büyükşehir tarafından her geçen gün daha da temiz hale geldiği ifade edilen İzmit Körfezi'nde, canlı popülasyonun arttırılması için İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi başlatılmıştı. Bu zamana kadar İzmit Körfezinden alınan anaç balıklardan elde edilen 30 bin yavru balık tekrar körfeze bırakıldı.

YENİ YAVRULAR ÜRETİLDİ

Cumhurbaşkanı Novak ve Büyükakın kahraman köpek Mancs’in anıtını açtı Cumhurbaşkanı Novak ve Büyükakın kahraman köpek Mancs’in anıtını açtı

İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında çalışmaların devam ettiği bildirildi. Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsünde İzmit Körfezi'nden alınan anaç kalkan balığından yeni yavrular elde edildi. Suni ortamlarda üretilen kalkan balığı yavruları İzmit Körfezine bırakılmak için gün sayıyor.

120 GÜNLÜK YAVRULAR

Üretimi dünyada birkaç ülkede yapılabilen kalkan balığı, Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü'nde üretiliyor. İzmit Körfezi'nden alınan anaç kalkan balığından bu yıl üretilen yavrular 120’nci güne ulaştı. Markalanan 6 bin yavru balık 5 Kasım’da düzenlenecek programla Karamürsel’den İzmit Körfezi'ne bırakılacak.

resize_Yeni kalkan yavruları (4)