Acısu, rengârenk görüntülerle İzmitlilerin içini açıyor

Özellikle pandemi döneminde insanların içini açacak kent düzenlemeleriyle İzmitlilerin yüzlerinde bir nebze de olsa gülümseme oluşturmak isteyen İzmit Belediyesi, Acısu Sokak’ta duvarlara hayat kattı.

Acısu, rengârenk görüntülerle İzmitlilerin içini açıyor

Acısu Sokak’ta bütüncül bir değişime giden İzmit Belediyesi, hem asfalt çalışmasıyla kent trafiğinin en yoğun bölgelerinden birinde yaşayan halkın yıllardır dile getirdiği sorunu çözdü hem de çevresinde yapmış olduğu boyamalarla İzmit’in görsel zenginliğine katkıda bulundu. Acısu Sokak’ta bulunan duvarı renklerle çevreleyen ve eğlenceli emojilerle duvara hayat katan ressam Ecaterina Nicolau ile Cemile Dinçer, İzmitliler tarafından takdirle izlendi.

“GÜLÜMSE İZMİT’E YAKIŞIR PROJELER”

İzmit Belediyesinin çalışmalarını merakla incelediğini belirten İzmitli vatandaş Simay Tanta, “Öncelikle çok mutlu olduk, baharın gelmesiyle birlikte renklendik, içimiz açıldı. Yenilik her zaman güzeldir. Gülümse İzmit’e yakışır projeler yapılıyor. İzliyoruz, takip ediyoruz.” dedi. Acısu Parkı’nda yapılan çalışmaları keyifle seyreden İzmitli vatandaş Naile Tuna ise; “İşlemler çok güzel, bu parkı zaten çok seviyorduk. Fatma Hanım’a yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.”dedi. 

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Hizmetlerden memnun olduğunu belirten İzmitli vatandaş Günay Koç, “Önceye bakarak konuşuyoruz, insanlar yürümekte zorluk çekiyordu. Asfalt beldemize çok iyi bir hizmet oldu. Dubaların renklendirilmesi çok güzel oldu. Pandemi döneminde yapmış oldukları düzenlemelerinden dolayı İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanarak tüm ekibe kolaylık diledi.

 Ressam Ecaterina Nicolau, Acısu duvarını renklendirirken can dostumuz onu seyre daldı. Minik kedinin meraklı bakışları objektiflere yakalandı.

Acısu duvarına fırçalarıyla hayat katan ressamlar Ecaterina Nicolau ile Cemile Dinçer’e yoldan geçen vatandaşlar kolaylıklar diledi.

Ressam Ecaterina Nicolau, rengârenk duvarı görüp gelen minik ziyaretçisi kediyle beraber kameralara poz verdi.

Pandeminin olumsuz havasını dağıtan Acısu duvarı, hem renkli görüntüsü hem de günümüzde sık kullanılan emoji sembolleriyle kente yeni bir hava kattı. Aynı zamanda dubaların (park babası) da duvara renkleriyle eşlik ediyor oluşu Acısu halkından artı puan aldı.

Eğlenceli emojileri Acısu duvarıyla buluşturan ressam Cemile Dinçer, yaşadığımız salgına da atıfta bulunarak maskeli bir yüz sembolü de ekledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER