Alzheimer Yaşam Evi, MARUF’ta ‘en iyi projeler’ arasına girdi

İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi, Türkiye’nin ilk ulusal kent forumu olan MARUF’21’de en iyi ‘Çözüm Üreten Kentler’ temalı uygulamalar sıralamasında ilk 8’e girdi.

Alzheimer Yaşam Evi, MARUF’ta ‘en iyi projeler’ arasına girdi

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Marmara Urban Forum (Marmara Uluslararası Kent Forumu-MARUF’21) 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında ikincisi çevrimiçi olarak düzenlendi. Covid-19 salgınıyla birlikte yerleşik kentsel politikaları ve çözümleri yeniden sorgulamanın gereğiyle organizasyon ‘Çözüm Üreten Kentler: Yeniden Düşün, Birlikte Hareket Et’ temasıyla gerçekleştirildi. 

EN İYİ 8 UYGULAMADAN BİRİ

Dünyanın her yerinden 400’den fazla konuşmacı ve 100’ün üzerinde oturuma ev sahipliği yapan forumda; paneller, eğitimler, çalıştaylar, networking toplantıları, yuvarlak masa toplantıları gibi farklı içerikte etkinlikler online olarak yapıldı. İzmit Belediyesi’nin Alzheimer Yaşam Evi Projesi de ‘Çözüm Üreten Kentler’ sloganıyla düzenlenen MARUF’21’de en iyi 8 uygulama arasında katılımcılara gösterildi ve 2 Ekim 2021 Cumartesi günü (yarın) düzenlenecek ‘İyi Uygulama Çarşısı’ oturumunda yer almaya hak kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER