Ayazmalılar renkli merdivenleriyle Tepeköy’e meydan okudu

İzmit Belediyesinin başlattığı merdiven boyama akımı halkın desteğiyle büyüyor. Yuvam Turgut Mahallesi’nin meydan okumasının ardından mahallesindeki merdivenleri boyayan Ayazmalılar, Tepeköy Mahallesi’ne seslenerek, “Biz de boyadık. Sıra sizde” dedi

Ayazmalılar renkli merdivenleriyle Tepeköy’e meydan okudu

İzmit Belediyesinin başlattığı merdiven boyama çalışmaları İzmitli vatandaşların desteğiyle akıma dönüştü. Şehrin birçok noktasındaki merdivenleri renklendiren ve boyama çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, vatandaşlara verdiği malzeme ve işçilik desteğiyle de şehrin siluetini betonun soğukluğundan gökkuşağının sıcaklığına dönüştürmeyi sürdürüyor. İzmit’in cıvıl cıvıl olmasını isteyerek eline fırçayı alan mahalleliler, sokaklarındaki merdivenleri boyadığı gibi başka mahallelere de meydan okuyor.

TEPEKÖY’E MEYDAN OKUDU

Yuvam Turgut Mahallesi’nin çağrısına karşılık veren Ayazma Mahalle Muhtarı Fırat Çiçek, “İzmit Belediyesinin başlattığı merdiven renklendirme çalışmaları kapsamında Yuvam Turgut Mahallesi’nin Ayazma Mahallesi’ne meydan okumasını kabul ettik. Biz de mahallemizde bulunan merdivenlerimizi mahalle sakinlerimizle birlikte boyadık. Ayazma Mahallesi sakinleri olarak biz de Tepeköy Mahallesi Muhtarımız Celalettin İçöz’e meydan okuyoruz. Kendilerini mahallelerinde bulunan merdivenleri boyamaya davet ediyoruz. 

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Son zamanlarda yaşadığımız zorlu süreçte birazcık da olsa moral, motivasyon olan bu akımı başlattığı ve mahallelerin rengarenk olmasını sağladığı için İzmit Belediye Başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca desteklerini her daim hissettiren ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan Ayazma Mahallesi sakinlerimize de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER