Çınar Çocuk Evi ile ilgili Cumhur İttifakı'nın eleştiri yağmuruna İzmit Belediyesi'nden cevap!

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılışını gerçekleştirdiği Yeşilova Çınar Çocuk Evi, Cumhur İttifakı üyeleri tarafından günlerdir eleştiri bombardımanına tutuluyor. En son AKP'li Muharrem Tutuş ve İzmit MHP Meclis Encümen Üyesi Engin Duymaz fiyatın fahiş olduğunu söylediler. Bu akşam saatlerinde İzmit Belediyesi'nden konuyla ilgili bir açıklama yapılarak, "Değerli vatandaşlarımızın İzmit Belediyesi Yeşilova Çınar Çocuk Evi ile ilgili yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçilmesi, büyük bir önem arz etmektedir" denildi.

Çınar Çocuk Evi ile ilgili Cumhur İttifakı'nın eleştiri yağmuruna İzmit Belediyesi'nden cevap!

İzmit Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle:

"İzmit Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilen Yeşilova Çınar Çocuk Evi ile ilgili fiyat tarifesinin geri çekilmesi; Çınar Çocuk Evi’ne gelen taleplerin, hazırlanan yönetmeliğin dışında farklı yaş kategorilerini barındırması, bu sebeple vatandaşlarımızdan gelen taleplerin geri çevrilmemesi için yönetmelik değişikliğine gidilmesi ve yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi zorunluluğu doğduğu içindir. 

YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ GEREKLİLİKTİ

Çınar Çocuk Evi başvuru koşullarına göre; 3-4-5 yaş arası çocukların bakım, gelişim ve eğitim görmesi ön görülürken vatandaşlarımızdan 3 yaş altı ve 5 yaş üzeri yaş gruplarına ait talepler gelmiştir. Halkımızdan gelen bu talepler doğrultusunda başvuru şartlarının ve yönetmeliğin talebe cevap verilebilmesi için başvuru koşulları ve yönetmelikle ilgili değişiklik yapılması gerekliliği doğmuştur.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz meclise havale etmek üzere hazırladığı evrakını, Çınar Çocuk Evi’ne ilişkin yönetsel değerlendirmenin yeniden yapacak olması nedeniyle Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeden müdürlüğe iadesini talep etmiştir. 

SADECE YÖNETSEL DEĞİŞİKLİK

Özet olarak, Çınar Çocuk Evi ile ilgili evrak sadece, halkımızın taleplerini geri çevirmemek için gerçekleştireceği yönetsel değişiklik içindir. 

Değerli vatandaşlarımızın; Yeşilova Çınar Çocuk Evi ile ilgili olumsuz algılara sürüklenmeye çalışılması, karalama kampanyalarının başlatılması, külfet görülerek kreş kapatanların yaratmaya çalıştığı kaos ortamına çekilme çabasını boşa çıkartacağına inancımız tamdır.

İzmit Belediyesi olarak her türlü karalamaya rağmen halka dokunan projelerimize devam edeceğimizin bilinmesini isteriz."

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 05:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER