Fethiye Caddesi’nde ilk kazma bayramdan sonra vurulacak

Fethiye Caddesi Projesi için ilk günden itibaren cadde esnafıyla birlikte hareket eden İzmit Belediyesi, proje başlangıç tarihini de esnafa sordu. Yapılan anketle fikirlerinin sorulmasından memnun olan cadde esnafı, start için Kurban Bayramı sonrasını işaret etti.

Fethiye Caddesi’nde ilk kazma bayramdan sonra vurulacak

Gerçekleştirdiği projelerde halkla birlikte hareket eden İzmit Belediyesi, Fethiye Caddesi Projesi’nde ilk kazmanın ne zaman vurulacağına bölge esnafıyla birlikte karar verdi. Bölgede mağduriyet yaşanmaması adına İzmit Kent Konseyi ile birlikte esnafa anket dağıtılarak çalışmaların ne zaman başlaması gerektiği soruldu. Sonuçlanan ankete göre bölge esnafının büyük çoğunluğu çalışmaların Kurban Bayramı’ndan sonra başlamasını istedi. 

ANKET SONUÇLANDI

İzmit Belediyesi, Fethiye Caddesi’nde mağduriyet yaşatmamak ve pandemi sürecinde durgun olan ekonomilerine ket vurmamak adına çalışmaların başlayacağı zamanı esnafla birlikte belirledi. İzmit Kent Konseyi Başkan Hüseyin Erol ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri toplamda 541 esnafı ziyaret ederek anket dağıttı.  Anket sonucuna göre 441 esnaf çalışmaların bayramdan sonra, 100 esnaf ise bayramdan önce başlamasını istedi. 

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’de öncü olan Fethiye Caddesi Projesi’nde son aşamaya gelindi. Anket sonuçlarına göre bölge esnafının yüzde 82’si çalışmaların Kurban Bayramı’ndan sonra başlamasını istedi. Yapacağı projelerde vatandaşın fikirlerine danışan İzmit Belediyesi, Kurban Bayramı’ndan sonra çalışmalara başlamak üzere hazırlıklarına başladı. 

HALKIN BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Zor bir dönemden geçen bölge esnafı, kendilerinin fikrinin alınmasından dolayı memnun olduğunu belirterek, çalışmaların süreci ile ilgili İzmit Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı. Bayramda mağduriyet yaşamamak adına çalışmaların bayramdan sonra başlamasını isteyen esnaf, çalışmalarına sosyal belediyecilik anlayışıyla devam eden, esnafını düşünen ve yol haritasını birlikte çizen, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER