Hürriyet, “Deniz salyaları için acil bir araya gelinmeli”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Marmara Denizi’ni saran deniz salyaları konusunda “Yetkili tüm kurum ve kuruluşlar bir araya gelmeli ve gereken bir an önce yapılmalı. Aksi takdirde gelecek nesillere hiç iyi bir deniz bırakamayacağız” dedi

Hürriyet, “Deniz salyaları için acil bir araya gelinmeli”

İzmit Belediyesi'nin haziran ayı meclis toplantısında İzmit Körfezi’ndeki beyaz salyalara değinen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Yaşadığımız çevre, çocuklarımızın ve gelecek nesillerimizin bize emanetidir. Bu nedenle çevremizi korumak, kollamak ve güzelleştirmek en öncelikli görevlerimiz arasındadır. Yaşanabilir bir dünya, temiz ve sağlıklı bir çevreyle mümkün olabilir. İnsan ve çevre bir bütündür. Bu durum, bir bütün olarak tüm doğayla birlikte, en başta yine bizleri ilgilendiriyor. 

ACİL BİR ARAYA GELİNMELİ

Marmara Denizi geçen yıl sonundan bu yana su yüzeyini ve derinlerini saran ve ’deniz salyası’ olarak adlandırılan müsilajla boğuşuyor ve maalesef ki bu deniz salyası her geçen gün etkisini artırıyor. Marmara Denizi’ni tehdit eden deniz salyalarına karşı yetkili tüm kurum ve kuruluşlar bir araya gelmeli ve gereken bir an önce yapılmalı. Aksi takdirde, gelecek nesillere hiç iyi bir Marmara Denizi bırakmayacağımız ortadadır. Daha yeşil bir Türkiye için el ele verip, herkesi doğaya ve çevreye karşı daha duyarlı ve saygılı olmaya davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 04:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuba Dadas
Tuba Dadas - 4 ay Önce

Önergeyi reddet sonra çıkıp biz yaparız de. Bu adamlar Marmara Denizi üzerinde ne film döndürüyor? Başkanım acil eylem planı gerekiyor.

Meral Gürer
Meral Gürer - 4 ay Önce

Başkanın çağrısına gecikmeden ses verilmesi,STK'larla işbirliği yapılması,çözüm üretme noktasında ortak tavır sergilenmesi gerekir.siyaset üstü ve çok önemli bu konuda tüm yetkililer ortak hareket edebilmeli daha fazla gecikmeden gerekli önlemler alınmalıdır.

SIRADAKİ HABER