Hürriyet: "Fuar Apartmanı sakinlerine yardımcı olmak istiyorsanız devreye girin"

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, afet riski taşıyan yapı kapsamında olan Fuar Apartmanı ile ilgili önerge veren Ak Partili sıralara yanıt olarak “Oradaki mülk değerleme davasına biz müdahil olamayız. Yıkımını da biz yapmıyoruz.Yardımcı olmak istiyorsak araya girin bakanlıktan risk durumunu değiştirelim” dedi.

Hürriyet: "Fuar Apartmanı sakinlerine yardımcı olmak istiyorsanız devreye girin"

İzmit Belediyesinin temmuz ayı meclis toplantısında gündeme gelen Karabaş Mahallesi Köseoğlu Sokak’taki Fuar Apartmanı’nın yıkımıyla ilgili önergeyle gündeme alınması istendi. 2017 yılında yasayla afet riski taşıyan yapı kapsamına alınan, 8 ailenin ve 18 esnafın yaşadığı apartmanla ilgili İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Binanın yıkımını biz yapmıyoruz.Oradaki dava da bizimle ilgili değil. Hükümet ortağı sizlersiniz. Risk durumunun değiştirilmesi de bakanlıkla ilgili bir durum. Bizim müdahale etme durumumuz yok” şeklinde konuştu.

VALİLİK SÜREKLİ ‘YIKIN’ DİYOR

2017 yılında yasa gereği 60 gün içinde yıkılması gereken ancak mülk değerleme davası olduğu için sürecin tamamlanamadığı Fuar Apartmanı ve diğer yıkılmayı bekleyen apartmanlarla ilgili Başkan Hürriyet, “Valilik sürekli ‘Yıkın’ diyor. Biz de orada oturanlara yazıyoruz. Yıkmadığımızda soruşturma geçiriyoruz. Ki bir kere bu nedenle soruşturma geçirdik. ‘İnsanlara yardımcı olalım’ diyorum ama onlar arasındaki hukuki dava onları kapsıyor, biz müdahil olamayız. Madem yardım edeceğiz; sizde araya girin bakanlıktan bu kararı el birliğiyle değiştirtelim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER