İzmit Belediyesi Acısu’yu asfalta kavuşturuyor

Kentin en işlek caddelerinden biri olan Acısu’da tam kapanma dönemini değerlendiren ve halkın ulaşımını olumsuz etkilemeden yoldaki küptaşlarını söken İzmit Belediyesi yıllar sonra bölgeyi asfaltlayacak.

İzmit Belediyesi Acısu’yu asfalta kavuşturuyor

17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde çalışmalarını yoğunlaştıran İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların talebi sonrası kentin en işlek bölgelerinden biri olan Acısu’da Arnavut kaldırımlarını sökme işlemine başladı. İnönü Caddesi ile Hürriyet Caddesi’ni birbirine bağlayan yaklaşık 300 metrelik yoldaki taşların sökümü kısa sürede sağlanacak ve asfaltlama çalışması başlayacak. 

YOL ASFALTLANACAK

Arnavut kaldırımlarının sökülmesi sonrası sokak boyunca zemini yeniden düzeltecek olan İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ardından bölgedeki yolu tamamen sıcak asfalt ile kaplayarak hem araçların hem de yayaların daha rahat bir kullanıma kavuşmasını sağlayacak. Kısa sürede tamamlanması beklenen çalışmaların hafta sonu itibariyle sona ermesi planlanıyor. İzmit Belediye Başkan Vekili, SARBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Üyesi Çetin Sarıca, İzmit Belediye Koordinatörü ve Meclis Üyesi Yaşar Kardaş ile İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Ünal Özmural da çalışmaları yerinde inceledi. 

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Seçim döneminde Acısu bölgesindeki esnafa yol için söz verildiğini ve pandemiyi fırsata çevirerek bu sözü tutmak için hızlıca çalışmalara başlanıldığını belirten İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Ünal Özmural, “Seçim döneminde sahada dolaştığımız sürede özellikle bu Acısu bölgesinde halkımızın küp taş uygulamasından dolayı şikayetleri vardı. Seçim sürecinde buranın yapılması ile ilgili söz vermiştik. Sözümüzün gereğini yapıyoruz” şeklinde konuştu.

SIKINTI ÇEKİLİYORDU

Trafiğin yoğun olduğu yerlerde artık küptaş uygulamasından vazgeçildiğini belirten Özmural, “Temizliği düzgün yapılamıyor olması ve yağmurdan sonra zeminde bozulmalar meydana gelmesi nedeniyle küptaş uygulamasını tercih etmiyoruz. Yayalar ve sürücüler için ciddi sıkıntı veriyordu. Vatandaşın da dile getirdiği bu sorunu sokağa çıkma yasaklarında bitirmeyi hedefliyoruz. Sözümüzü tuttuğumuz için mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

3-4 GÜNDE BİTECEK

İzmit’in birçok noktasında çalışmalara başlanıldığını açıklayan İzmit Belediye Başkan Vekili Çetin Sarıca, “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dönemleri fırsata çeviriyoruz. İzmit’in ana arterlerinde şehir içi trafiğini ve sürüş konforunu bozan yollarda çalışmalar yapıyoruz. Halkımızın yol yapım sürecinden olumsuz etkilenmemesi için bu dönemde yapmak çok yerinde oldu. Hızlı ve pratik şekilde çalışarak burayı üç, dört günde tamamlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER