İzmit Belediyesi ekipleri aralıksız kar küreme ve tuzlama yapıyor

Çarşamba gününden itibaren etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle alarma geçen İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele Ekipleri gece gündüz vatandaşın mağdur olmaması için kar küreme ve tuzlama yapıyor.

İzmit Belediyesi ekipleri aralıksız kar küreme ve tuzlama yapıyor

Haftaya dondurucu soğuklarla başlayan kentimizde çarşamba gününden itibaren etkisini gösteren kar yağışı günün erken saatlerinde İzmit’in yüksek kesimlerini beyaza büründürdü. Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan uyarının ardından tüm hazırlıklarını yapan İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele ekipleri gece yarısından itibaren çalışmalara başladı. Vatandaşın mağduriyet yaşamaması için aralıksız çalışan karla mücadele ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor. 

KAR KÜREME VE TUZLAMA

Özellikle İzmit’in yüksek kesimlerindeki köy ve mahallelerde titiz ve aralıksız çalışma yürüten İzmit Belediyesi, Akpınar TOKİ Konutları, Alikahya, Malta, Süleymaniye, Tüysüzler,  Yuvam Akarca ve Tepeköy mahalleleri ile Turgut Mahallesi İsmail Gaspıralı ve Hayat caddelerinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını gerçekleştirdi. Kar yağışıyla birlikte hemen harekete geçen karla mücadele ekipleri İzmitliler’in kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için canla başla çalıştıklarını belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER