İzmit Belediyesi, Mustafa Kabak hakkında suç duyurusunda bulundu!

İzmit Belediyesi; "İzmit kamuoyunun bilgiyi ilk elden alması gerektiğine inandığımız ve bazı kesimlerin sürekli olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirmesinden dolayı kamuoyuna zorunlu bir duyurudur" diyerek Muhtar Mustafa Kabak hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. İzmit Belediyesi'nde çalışan Mustafa Kabak hakkında, 'mahiyetindeki personel yerine imza attığı ve sahte imzaların tespitiyle' İzmit Belediyesi tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İzmit Belediyesi, Mustafa Kabak hakkında suç duyurusunda bulundu!

Açıklama şöyle:

"İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde Bekaş personeli olarak çalışan ve aynı zamanda Kocatepe Mahallesi Muhtarı olan Mustafa Kabak’ın mahiyetindeki personellerin yerine imza föylerine imza attığı ve sahte imzaların tespit edilmesinden ötürü belediyemizce başlatılan soruşturma tamamlanmıştır. 

HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILMASI İÇİN SUÇ DUYURUSU

Müfettiş incelemesi sonucunda alınan kararlara göre; Mustafa Kabak’ın Bekaş disiplin kuruluna gönderilmesi, ayrıca Türk Ceza Kanunu uyarınca hakkında yasal işlem başlatılması gerektiği belirtilmiştir. 

İzmit Belediyesi olarak müfettiş incelemesi ve müfettiş raporu sonucu, personellerin çalışıp çalışmadığını gösteren ve maaşların buna göre düzenlendiği imza föylerinde personellerin yerine sahte imza atarak evrakta ve imzada sahtecilik yaptığı iddia edilen Mustafa Kabak hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yapılmıştır. 

Vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmemesi ve herhangi bir algının ortaya çıkmaması için yapılan zorunlu bir açıklamadır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER