İzmit Şiir Günleri etkinliği Orhan Veli Kanık ile başladı 

İzmit Belediyesi'nin Aydili Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği İzmit Şiir Günleri etkinlikleri, Orhan Veli Kanık’ın anıldığı program ile başladı.

İzmit Şiir Günleri etkinliği Orhan Veli Kanık ile başladı 

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, edebiyat tarihinde iz bırakan şairleri anacağı İzmit Şiir Günleri etkinliklerine başladı. Aydili Sanat Derneği ile birlikte gerçekleştirilen İzmit Şiir Günleri’nde ilk olarak Türk Edebiyatı’nın usta şairi Orhan Veli Kanık, şiirleriyle anıldı. 

HER AY FARKLI BİR USTA ANILACAK 

Türk Edebiyatı’nda iz bırakmış şairleri anmak ve onları genç kuşaklara tanıtabilmek adına organize edilen İzmit Şiir Günleri etkinliklerinin ilki, dün akşam Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatro’da başlayan program ile gerçekleştirildi. Aydili Sanat Derneği Üyesi Ebru Turan ve Ümit Salih Bolol’un konuk olduğu programda Garip akımının öncülerinden Orhan Veli Kanık, şiirleriyle anıldı. İzmitlilerin büyük beğenisini kazanan etkinlik, her ay farklı bir usta şairin anıldığı programla devam edecek.

İzmit Şiir Günleri etkinliklerinin ilki, Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatrosu’nda Orhan Veli Kanık anısına gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen etkinlik,  İzmitli vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

SUAT ÖZDEMİR: Aydili Sanat Derneği Başkanı Suat Özdemir, programda Orhan Veli Kanık’ın Dalga şiirini seslendirdi. 

SELAHATTİN UYUŞAN: Aydili Sanat Derneği’nin kurucusu 97 yaşındaki Selahattin Uyuşan, etkinlikte söz alarak Orhan Veli Kanık ile ilgili hatıralarını aktardı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER