İzmit Sokaklarında müzik hiç susmayacak!

İzmit Belediye Başkan Av. Fatma Kaplan Hürriyet, pandemi döneminde zor günler geçiren, medeni bir toplumun zenginliği olan müzisyenlerimiz için yeni bir yardım paketi oluşturarak, yerel müzisyenlere yeniden ayni destek vermeye başladı. Ayrıca müzisyenler için her hafta konser etkinliği de düzenlenecek.

İzmit Sokaklarında müzik hiç susmayacak!

İzmit Belediyesi, salgın nedeniyle uzun süredir işsiz kalan müzisyen ve müzik gruplarına gıda kolisi desteği vermeye başladı. Daha önce yerel müzisyenlerle bir araya gelerek, onlara katkı amaçlı online konser etkinliği düzenleyen, ihtiyaç sahibi müzisyenlere nakdi destek ve gıda kolisi desteği veren İzmit Belediyesi, şimdi de Kocaeli İzmit Müzisyenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Kocaeli Müzisyenleri, Sahne ve Set Çalışanları Derneği ile birlikte belirlenen ihtiyaç sahibi müzisyenlere ayni destek sağlıyor.

HER HAFTA KONSER VAR

Belirlenen ihtiyaç sahiplerine İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce verilecek ayni desteğin yanı sıra, müzisyenlerimizin sanatlarını icra etmesi için İzmit Belediyesi tarafından farklı etkinlikler de planlanıyor. Sanatçılara destek olmaya devam eden İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Temmuz ayından itibaren her hafta bir yerel müzisyeni İzmitlilerle buluşturacak. 

DESTEKLER DEVAM EDECEK

İnsan ruhuna iyi gelen müziğin sesinin hiç azalmaması için kenti konserlerle, müzik dinletileriyle cıvıl cıvıl bir hale getiren İzmit Belediyesi, müzisyenlere gıda kolisi ve nakdi destek sağlamıştı. Salgın sürecinde vatandaşa, esnafa ve sanatçıya destek amaçlı projelerine devam eden İzmit Belediyesi, Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 35 yerel müzisyenle birlikte online konser de düzenledi.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen ve sahnelerden uzak kalan tüm müzisyen ve müzik grupları İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayarak gıda kolisi desteği başvurusunda bulunabilir. Başvuru için 0262 318 00 / Dahili 2212 – 2214 – 2217 – 2230 numarasını arayabilirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MÜZİSYEN
MÜZİSYEN - 1 ay Önce

GIDA KOLİSİ DESTEĞİ '' BİRAZ KIRICI OLMUŞTUR. DESTEK HİZMETLERİ İBARESİ DAH GÜZEL OLURDU . LÜTFEN BU HASSASİYETİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN. TŞKRLR.

SIRADAKİ HABER