İzmit Tiyatro Günleri, yerel tiyatro kurucularının söyleşisiyle tamamlandı

İzmit Belediyesi'nin pandemi nedeniyle sahnelerden uzak kalan yerel tiyatro topluluklarını yeniden seyirciyle buluşturmak adına 26 Temmuz’da başlattığı İzmit Tiyatro Günleri, dün akşam yerel tiyatro kurucuları ve oyuncularının söyleşisi ile tamamlandı.

İzmit Tiyatro Günleri, yerel tiyatro kurucularının söyleşisiyle tamamlandı

Sanata ve sanatçıya değer veren İzmit Belediyesinin, sahnesi ve repertuarı olan yerel tiyatro topluluklarına destek vermek ve aynı zamanda vatandaşları sıcak yaz akşamlarında sanatla buluşturmak amacıyla düzenlediği İzmit Tiyatro Günleri tamamlandı. 26 Temmuz’da başlayan İzmit Tiyatro Günleri kapsamında Alternaif Tiyatro, 262 Tiyatro, Oyun İstasyonu ve Çevre Tiyatrosu oyuncularının doğaçlama komedi, trajikomedi ve müzikli çocuk oyunları gösterileri vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle takip edildi. 

SAHNEYE ÇIKMAK BÜYÜK MUTLULUK

İzmit Tiyatro Günleri’nin dün akşamki kapanış programında Çevre Tiyatrosu kurucu ve oyuncuları Bucan Ekin Şimşek ile Halil Efe Yılmaz, 262 Tiyatro kurucu ve oyuncuları Salih Yücel ile Pervin Sarıkaş, Alternaif Tiyatro kurucu ve oyuncuları Ersin Çakmak ile Tufan Sezerli yer aldı. İzmit Tiyatro Günleri ile yeniden sahnelere çıkarak izleyiciyle buluşmanın büyük bir keyif olduğunu aktaran tiyatrocular, kendilerini böyle bir imkânı sunan sanatçı dostu İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER