İzmitliler Rıfat Ilgaz ve Kemal Sunal’ı unutmadı

İzmit Belediyesi, İzmit Unutmaz etkinlikleri kapsamında ‘Hababam Sınıfı’ ile gönüllerde taht kuran Rıfat Ilgaz ve Kemal Sunal’ı andı.

İzmitliler Rıfat Ilgaz ve Kemal Sunal’ı unutmadı

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri ile tarihte iz bırakan isimleri anmaya devam ediyor. ‘Hababam Sınıfı’ ile gönüllere taht kuran usta oyuncu Kemal Sunal ile şair-yazar Rıfat Ilgaz’ın anma etkinliği Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleşti. 262 Tiyatro’nun kurucusu oyuncu ve eğitmen Salih Yücel ile Ruşen Hakkı Şiir Yarışması’nın en genç yarışmacısı ve 3’üncüsü olarak seçilen yazar Çağın Özbilgili, İzmit Unutmaz etkinlikleri kapsamında Kemal Sunal ve Rıfat Ilgaz’ı masaya yatırdı.

TARİHE İZ BIRAKAN İSİMLER

Anma programına usta yazar Rıfat Ilgaz ile ünlü oyuncu Kemal Sunal’ın biyografisiyle başlayan İzmit Belediyesi, Ilgaz’ın toplumsal gerçekçi yapısını ve Sunal’ın güldürü anlayışını masaya yatırdı. 262 Tiyatro’nun kurucusu Salih Yücel ile genç yazar Çağın Özbilgili, İzmit Unutmaz etkinlikleri kapsamında tarihe iz bırakmış isimleri yad etti. 

EN GÜZEL REPLİKLER

Her iki üstadın ortak noktası olan Hababam Sınıfı’nın en güzel repliklerinin vtr olarak seyircilere izletildiği ve canlı yayın olarak yayınlanan anma etkinliğinde kahkaha ve hüzün birbirine karıştı. 262 Tiyatro Oyuncuları, KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları öğrencileri ve farklı üniversitelerden öğrenciler, ‘Neler Oluyor Hayatta’ ve ‘Sevdan Olmasa’ parçalarını seslendirerek tüm vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER