İzmit’ten muhteşem görüntüler, Fatma Başkan'la Zafer Alayı coşkusu

İzmit’e bayram ruhunu pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen yaşatan ve coşkulu bayramlar kutlatan Av. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi, şehir merkezinde 30 Ağustos Zafer Meşalesi’ni gençlerle birlikte yaktı.

İzmit’ten muhteşem görüntüler, Fatma Başkan'la Zafer Alayı coşkusu

İzmit’e milli bayram ruhunu yeniden kazandıran Av. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Fener Alayı düzenledi. Pandemi kuralları dikkate alınarak düzenlenen etkinliklerde Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılı şerefine Kültür Tepesi’nden Kent Meydanı’na kortej yürüyüşü yapıldı. Gençliğin yaktığı meşaleler arasında şehrin işlek caddelerinden ilerleyen yüzlerce kişilik Fener Alayı, Zafer Bayramı’nın coşkusunu tüm esnafa, sokak aralarına ve evlerinden korteji izleyen İzmitlilere hissettirdi. 

HER YERDEN KUTLAMA 

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in en önde saf tuttuğu Fener Alayı’nda belediye bandosu eşliğinde birçok dernek, vakıf ile siyasi parti başkan ve yöneticileri, kulüp temsilcileri, sporcular ve aileleriyle birlikte korteje dahil olan vatandaşlar yerini aldı. Zafer Yolu’nu adım adım kat ederek Kent Meydanı’na ulaşan vatandaşlar gururlu ve coşkulu anlar yaşadı. İzmit Belediyesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Fener Alayı’na birçok şehirden vatandaşlar da kutlama mesajlarıyla katıldı.

FENER ALAYI COŞKUSU

CHP İl Başkan Yardımcısı Barış Topal, CHP Körfez İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, Gelecek Partisi İl Başkanı Serap Çakır, Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, İzmit Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Erenkaya ve muhtarlar da İzmit’in sokaklarında Fener Alayı coşkusuna ortak oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER