Kampüs İzmit’te online dersler süprizle başlayacak 

İzmit Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliği sağlama amacıyla başlattığı ücretsiz LGS, YKS ve KPSS kurslarını kapsayan Kampüs İzmit projesinde online olarak yapılacak canlı dersler bugün büyük bir sürprizle başlayacak

Kampüs İzmit’te online dersler süprizle başlayacak 

İzmit Belediyesinin öğrencilerin eğitim süreçlerini ihtiyaca uygun teknolojik hizmetlerle desteklemek ve eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla başlattığı dijital eğitim projesi Kampüs İzmit’te online canlı dersler başlıyor. 12-13-14 Mart tarihlerinde Kampüs İzmit’te deneme sınavına giren tüm LGS, YKS ve KPSS öğrencileri bugün başlayacak olan online canlı derslerle sınavlara hazırlanacak. Öğrenciler ilk derslerinde ise bir sürprizle karşılaşacak. 

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Eğitimi öğrencilerin ayağına götüren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet pandemi döneminde eğitim ve öğretim hizmetlerinden arzu edildiği kadar yararlanamayan on binlerce öğrenciye eğitim desteği sunuyor. İzmitli öğrencilerin hayatına dokunan Kampüs İzmit’te oluşturulan dijital eğitim sistemi sınıflarıyla ilkokul 5.sınıftan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilere ve üniversite mezunu öğrencilere KPSS ve LGS-YKS’ye hazırlanma fırsatı veriliyor. 

SÜRPRİZ BAŞLANGIÇ

Kampüs İzmit’te 12-13-14 Mart 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen TYT sınavına giren tüm öğrenciler online canlı YKS (TYT-AYT) kursundan, aynı gün sınava giren tüm lisans-lisans mezunu öğrenciler de KPSS online canlı derslere katılabilecek. Derslerin startı İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in sürpriziyle sabah saat 10.00’da TYT Biyoloji dersiyle verilecek. KPSS’ye hazırlananlar ise saat 19.00’da ders başı yapacak. 

VİDEOLARLA EĞİTİM SÜRÜYOR

Kampüs İzmit’te 5. ile 12. sınıf arasında yer alan ortaokul-lise ve mezun 30 bin öğrenci ile KPSS B Lisans (Genel Yetenek- Genel Kültür) hazırlanan 6 bin öğrenci Kampüs İzmit içerisindeki ders videolarını izleyerek eğitimlerine devam edebilecek. Kampüs İzmit’e kayıt olmak, ilgili eğitim programı ve ders içeriklerine ulaşmak isteyenler kampus.izmit.bel.tr adresini ziyaret edebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER