Sevinç Erbulak’tan Atatürk Evi’ne ve Başkan Hürriyet’e övgü dolu teşekkür

İzmit Belediyesi 2021 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu tanıtım programının sunuculuğunu üstlenen ünlü oyuncu Sevinç Erbulak, sosyal medya hesabında hem Atatürk Evi’ne ve İzmit’e övgülerde bulundu hem de Başkan Hürriyet’e teşekkür etti

Sevinç Erbulak’tan Atatürk Evi’ne ve Başkan Hürriyet’e övgü dolu teşekkür

Adını birçok filmde ve oyunda duyduğumuz ünlü tiyatrocu Sevinç Erbulak, İzmit Belediyesi 2021 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu açılış töreninde sunuculuğu üstlenmişti. Açılış gecesinin ardından, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde ve Sabiha Gökçen’in manevi oğlu Eriş Ülger’in katkılarıyla kentin kültür mirasına büyük katkıda bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret eden sanatçı, sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulundu. Başkan Hürriyet’le geçirdiği günün çok özel olduğunu belirten Erbulak, paylaşımıyla teşekkürlerini sundu.

“HİKÂYE BİTMEDİ, HÂLÂ YAZILIYOR”

“Nicomedia’dan günümüze uzanan İzmit yolculuğunun hikayesini anlatmak için buradayız. Tam 3 bin yıllık hikaye. En güzel yanı ise hikaye bitmedi, hala yazılıyor. İzmit’te Bir Kültür Hikayesi yazılıyor.’’ diyerek 2021 Kültür Programı açılışındaki sunuculuğunda hafızalara kazınan sözleri sarf eden Sevinç Erbulak, İzmit’e hayranlığını ve Atatürk Evi’nin ne denli kıymetli olduğunu belirten paylaşımıyla sosyal medyada ses getirdi. 

İŞTE O PAYLAŞIM

İşte Erbulak’ın paylaşımı; “Dün, İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in daveti üzerine İzmit’te çok özel bir gün geçirdim. Sabiha Gökçen’in manevi oğlu tarihçi yazar Eriş Ülger’in eşsiz koleksiyonu, İzmit’teki Atatürk evinde sergileniyor. Zübeyde hanımın gözlükleri, bozuk para kesesi, Sabiha Gökçen’e Atatürk’ün hediyesi elmas küpeler, Fransız bir müzisyenin hediyesi mandolin yaka iğnesi, İsmet İnönü ile kahve içmeyi en sevdiği fincanlar, bunlar sadece bu post’a sığdırabildiklerim...”

İZMİT’İN GÜZELLİĞİ BİTMİYOR

Sözlerine İzmit’in güzelliklerinin burada bitmediğini söyleyerek devam eden Erbulak ‘’Times Dergisine kapak olduğu fotoğraftaki kalpak, Savanora’da içtiği kahvenin telvesi ve daha pek çok şey bu koleksiyonda... Yolu İzmit’e düşen veya orada yaşayıp hala gidememiş olanlara bir an önce ziyaret etmelerini tavsiye ederim. Dünkü güzellikler burada bitmiyor, sırasıyla anlatacağım.”

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini sunarak, İzmit’in yeniden kültür kenti olduğunu vurgulayan Erbulak sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Ama, her fotoğrafında nerdeyse babaannemizin veya annemizin gözlüğü kadar tanıdık olan o gözlüğü gördüğümüz an hayatın çok tuhaf olduğunu, insanların uçup gittiğini ama eşyaların kaldığını bir kez daha anladım... @fatmakaplanhurriyet size tekrar çok teşekkür ederim... Yapacağınızı söylediğiniz her şey için.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER