Üsküdar Vapuru Faciası'nın 63. yıldönümünde duygulandıran belgesel

İzmit Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük sivil deniz kazası olan Üsküdar Vapuru Faciasının 63. yıldönümünde faciadan kurtulan ve o kara güne tanıklık edenleri, belgesel filmde bir araya getirdi.

Üsküdar Vapuru Faciası'nın 63. yıldönümünde duygulandıran belgesel

1 Mart 1958 tarihinde meydana gelen Üsküdar Vapuru Faciasının 63. yıldönümünde İzmit Belediyesinin hazırladığı belgesel izleyenleri duygulandırdı. Kazadan kurtulan ve faciaya tanıklık eden kişilerin o kara günü tüm detaylarıyla anlattığı belgesel, İzmit Belediyesi sosyal medya hesaplarında yayınlanırken, belgeseli izleyenler duygu dolu mesajlarını paylaştı

O KARA GÜNÜ TÜM DETAYLARIYLA ANLATTILAR

Facianın yaşandığı dakikalarda vapurda olan ve kazadan sonra uzun süre yaşam mücadelesi vererek hayata tutunan Ayla Savaşkan Sulugöz, kazada abisi Necmettin Çoruh’u kaybeden Mehmet Çoruh ve vapura binmeyerek şans eseri faciadan kurtulan Mehmet Çoruh, o kara günleri tüm detaylarıyla anlattı. Üzerinden 63 yıl geçmesine rağmen acıları hala daha taze olan olayın tanıkları, yaşanan facia ile ilgili bilinmeyenleri paylaştı.

İNSANI ÇOK DERDİNDEN ETKİLİYOR

Belgeseli izleyen ve çok beğenen vatandaşlar duygu dolu mesajlar paylaşırken bir vatandaş, "Vay be! İlk defa duyuyorum. Çok acı bir olay. Ölenlere Allah rahmet eylesin. Bu acı hikayeyi hazırlayanla çok teşekkür ediyorum. İnsanı cok derinden etkileyen bir vaka. Tanrım bir daha böyle bir kaza yaşatmasın." yazarak duygularını paylaştı. Duygu dolu belgesel https://www.youtube.com/watch?v=rhCv2yVycOQ linkinden izlenebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER