Kültür sanat çalışmalarına hız veren İzmit Belediyesi, Sahne Sanatları ve Halk Dansları Topluluğu Merkezi’nin yer tespiti için incelemelerde bulundu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğünde İzmit Belediyesi, Sahne Sanatları ve Halk Dansları Topluluğu kurmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda merkez için yer tespitinde bulunmak üzere Yahya Kaptan Mahallesi’nde yer alan Hanımeli Kültür Merkezi ve eski ODTÜ Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Hürriyet’e, İzmit Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Koordinatörü Enis Üstünbaş, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ali İhsan Engür, Halkoyunları Ulusal Hakemleri Hayrettin Altın ve Murat İskenderoğlu eşlik etti. 

KÜLTÜR SANAT KENTİ YAPACAĞIZ

Kuklaların Tarkan'ı Metin Ateş'ten Kassel Çocuk Köyü'nde muhteşem gösteri! Kuklaların Tarkan'ı Metin Ateş'ten Kassel Çocuk Köyü'nde muhteşem gösteri!

İzmit’i kültür sanat kenti yapmayı hedefleyen ve göreve geldiği günden bu yana şehre hareket getiren etkinliklere imza atan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Sahne Sanatları ve Halk Dansları Topluluğu Merkezi kurmak üzere harekete geçti. Yahya Kaptan’da bulunan Hanımeli Kültür Merkezi ve eski ODTÜ Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulunan eski folklor oyuncusu Başkan Hürriyet yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden bu yana İzmit’i kültür sanat kenti yapacağımızı söyledik. Bu doğrultuda Sahne Sanatları ve Halk Dansları Topluluğu Merkezi için çalışmalarımıza başlıyoruz. Kuracağımız merkezde yöresel dans kurslarının yanı sıra modern dans kursu, proje dans grupları ve vurmalı çalgı kurslarıyla yüzlerce vatandaşımıza hizmet vermeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.