Yüzde yüz hibe olarak temin ettikleri yüksek verimli fideleri iki gündür çiftçilere dağıtan İzmit Belediyesinin üst kademe yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etmek isteyen köylüler kah bol köpüklü kahve ikram etti, kah Mancarlı pide…

Kırsal kalkınmaya, tarıma ve çiftçiye verdiği destekle üretimin artmasını, İzmit’in kendi kendine yetebilmesini hedefleyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, tamamını yüzde yüz hibe olarak temin ettiği 144 bin 500 sebze fidesini İzmit çiftçisine hediye ederek tarımda kalkınma isteğindeki samimiyetini ortaya koydu. Yüksek verimli domates, biber, patlıcan ve salatalık fidelerini sevinçle kabul eden köylerdeki üreticiler teşekkürlerini misafirperverlikle gösterdi.

Akşener’in desteğini alan Hürriyet, aşkla geçen 41 ayını halka anlattı Akşener’in desteğini alan Hürriyet, aşkla geçen 41 ayını halka anlattı

KAHVE İKRAM ETTİLER

Kahveden mancarlı pideye çeşitli ikramlarla belediye üst yönetimi ve çalışanları aracılığıyla İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini ileten köy halkı, verdikleri mesajlarla da Hürriyet’e ‘Yalnız değilsin’ diyerek şükranlarını sundu. Bulduk’ta daha önce de başkan Hürriyet’e kahve pişirdiklerini söyleyen hane halkından Sündüz Ergül, belediye ekiplerine kahve pişirerek gönül borcunu karşılamak istediğini belirtti.

GÖRÜNTÜLÜ KONUŞTU

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Zabıta Müdürü Ümit Fındık, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Elif Topçu ve Bulduk Mahallesi Azası Naim Özbay’a kahve ikram eden Sündüz Ergül, başkan Hürriyet ile de görüntülü konuşma fırsatı yakaladı. Başkan Hürriyet ile görüntülü konuşarak teşekkür eden Sündüz Ergül ve ailesi evlerinin kapılarını ardına kadar Hürriyet’e açtı.

HEMEN FİDEYİ EKTİLER

Köy sakinleri verilen fideleri bekletmeden toprakla buluşturarak İzmit Belediyesine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Bulduk Mahallesi’nden Birgül Özbay da verilen sebze fidelerini ekiplerle birlikte dikti ve can suyunu konuk belediye yöneticilerinin yanında verdi. Gidilen diğer köy yerlerindeki vatandaşlar da fideleri bekletmeden ektik ve mahsullerin hasadının ardından başkan Hürriyet’e menemen yapacaklarının sözünü verdi.

MANCARLI PİDE VERDİLER

Fırını başında hanesindekilere pide yapan Sarışeyhli Hatice Namdar, fideleri veren ekipleri eli boş göndermemek için önce sofrasına davet etti, ardından ‘kime niyet kim kısmet’ diyerek mancarlı pide ikram etti. Başkan Hürriyet’e selamlarını ve teşekkürlerini ileten Hatice Hanım, kendisine de mancarlı pide ikram etmek istediğini belirterek Hürriyet’i evine davet etti. Sarışeyh köylülerinden Nevzat Tekinsav ve Mustafa Altan, “Fatma Hanım’a teşekkürlerimizi iletin. Allah razı olsun diyelim. Bu güzel desteği yol, su, elektrik olarak geri döner diyelim” sözlerini kaydetti.

“BAŞKANIMIZ HALKIN İÇİNDE”

Sarışeyh Köyü’nden İmran Doğan: “Fatma Kaplan Hürriyet başkanımızın canı sağ olsun. Geçenlerde aradım geçmiş olsun dedim, bayramını kutladım. İyi bir insan, halkın içinde bir insan, kibirli değil. Aradığımızda görmediyse de sonra dönüp arıyor. Asıl ulaşacağımız yerlere ulaşamıyoruz. Ama ona ulaşabiliyoruz. Ondan Allah razı olsun. Görevinde başarılar diliyorum” dedi. Köylüsü İrfan Karuç ise “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum. Her zaman yanındayız” sözlerini kaydetti.

ALKIŞLARLA UĞURLANDILAR

“Ellerinize, emeklerinize sağlık” diyerek İzmit Belediyesi ekiplerini alkışlarla uğurlayan Fethiye Köyü halkı ve muhtarı İsa Altıntaş ise yapılan hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür ettiklerini söyledi. Tüm köy sakinleri başkan Hürriyet’i özellikle köylerine beklediklerini ifade etti. Kaynarca Köyü’nde de kendilerine fide dağıtan belediye yetkililerini hemen göndermek istemeyen köylüler çay ikram ederek teşekkürlerini ifade etti.