İzmit Alikahya doğumlu, İzmit İmam Hatip Lisesi mezunlarından Doç. Dr. Ahmet Kesgin ÖSYM'ye daire başkanı olarak atandı.

İzmitAlikahya doğumlu Doç. Dr. Ahmet Kesgin ilimizde siyasi mücadele de veren akademisyenlerdendi. 2004 yılında AKP'nin Alikahya Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Kesgin mücadelesini 2009 yılında da sürdürerek AK Parti'nin İzmit Belediye Başkan aday adayı oldu. İzmit İmam Hatip Lisesi 94 mezunlarından olan Doç. Dr. Ahmet Kesgin akademik kariyerine ağırlık vererek Ankara'da öğretim üyeliğine devam ediyordu. Son olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi ve Felsefe Bilimi bölüm başkanı olan Doç. Dr. Ahmet Kesgin ülke bazında ağırlığı her geçen gün artan Cihannüma Derneği'nin Eğitimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu.

Kocaeli'de bu hafta hava durumu GÜNEŞLİ! Kocaeli'de bu hafta hava durumu GÜNEŞLİ!

GÖREVE BAŞLADI

İzmit'in yetiştirdiği ve Ankara'da akademik hayatta başarılı bir grafik çizen Doç. Dr. Ahmet Kesgin'in bir süredir ÖSYM'de daire başkanlığı için atanacağı konuşuluyordu. Doç. Dr. Ahmet Kesgin  ÖSYM Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanı olarak bugün görevine başladı.