Bu aşık İzmitlilerden biri de Sinan-Tansu Karaçoban çifti oldu. İzmitli çift, 16 Temmuz Pazar günü, Yunus Emre Kültür Merkezi ve Nikah Salonu’nda “evet” diyerek yeni hayatlarına ilk adımı attılar.

Bu Nikah Yeni Akım Başlatır!

Sinan- Tansu Karaçoban çifti kıyılan nikahın ardından tebrik ve takı merasimi için salon dışına yöneldiği sırada, salondaki duvarda asılı olan ve Atatürk’ün genç bir hanımla dans ettiği devasa fotoğrafın önünde durdu ve genç çift Atatürk’ün fotoğrafta verdiği pozun aynısını vererek unutulmaz bir anın yaşanmasına sebep oldu. Salondaki davetlilerin gurur ve duygu yüklü alkışlarla desteklediği genç çift bu güzel davranışlarıyla Ulu Önder Atatürk’ü her alanda örnek almaya devam edecek nesiller yetiştireceklerinin mesajını verdi. 

haber 1-1

haber 2-1

Atatürk’ün Meşhur Dans Fotoğrafı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, katıldığı davetlerde karizması ve şıklığıyla göz dolduran bir liderdi. Her hareketi ile ulusuna örnek olmak başlıca gayelerinden biriydi. Türk kadınına verdiği önem ve değeri gerek sözleri ve gerekse de davranışlarıyla gösterirdi.

Körfez’de ‘eğitim desteği’ başvuruları başladı Körfez’de ‘eğitim desteği’ başvuruları başladı

Atatürk’ün dans sanatına tutkuyla bağlı olduğu ve solo dansın en güzel örneği olan “Zeybek dansını”nasıl güzel bir şekilde oynadığı herkes tarafından bilinir. Türk erkeklerinin vazgeçemediği Ata’larından miras bir danstır Zeybek dansı. Aynı şekilde vals de Atatürk’ün çok usta olduğu bir dans türüdür. Katıldığı resepsiyonlarda Türk kadınlarını dansa kaldırır ve onların toplum içinde erkeklerle yanyana aktiviteler de bulunmalarını desteklemeye çalışırdı.
İşte bu fotoğraflardan en meşhuru Atatürk’ün manevi kızı Nebile İrdelp’in 17 Ocak 1929’da Ankara Palas’taki düğününde çekilen fotoğraftır.

haber foto d

haber foto b

Haber:  Çiğdem MERT