yurtdışı tecrübesi edinme fırsatına sahip olacak.

İzmit Belediyesi ve Avrasya Gençlik Gelişim Derneği İş Birliği Protokol töreni gerçekleştirildi. Protokol törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra başkan yardımcısı Seyhan Özcan, Avrasya Gençlik Gelişim Derneği Başkanı Meriç Tahan ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden gelen yabancı öğrenciler katıldı. 

“FARKLI KÜLTÜRLERİ TANIYACAKLAR”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, protokol töreninde yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada Avrasya Gençlik Gelişim Derneği ile iş birliği protokolü imzalıyoruz. En az 2 farklı ülkeden 13-30 yaş arası gençlerin ve genç grupların akranlarıyla bir araya gelmesi ve birbirlerinin kültürlerini öğrenme imkanını sağlamak istiyoruz. Farklı ülkelerin kültürlerini, coğrafyasını, insanlarını hayat tarzlarını tanımak ve o ülkelere dair fikirler oluşmasını gerçekten önemsiyoruz.

“TÜRKİYE CENNET GİBİ BİR VATAN”

Yeni bir kültürü tanımak istiyorsak sadece okumak yetmiyor, bizzat yaşamak da gerekiyor. Her tecrübe değerli gençlerimiz için önemli. Farklı ülkelerden ülkemize gelen genç misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Umarım ülkemizde bulundukları süre boyunca güzel anılar biriktirmişlerdir. Her şeye rağmen Türkiye cennet gibi bir vatan. Özellikle doğal güzellikleriyle birlikte böyle bir ülke bulmak gerçekten zor. 

“ÇOK ÖNEMLİ BİR PROTOKOL”

Bizimde belediye olarak Strateji Geliştirme Müdürlüğümüze bağlı AR-GE ve Proje Geliştirme Birimimiz İzmitli gençlerimizin yurt dışına çıkabilmeleri için gençlik değişim projeleri kapsamında da çalışmaları sürdürüyor. İzmit Belediyesi olarak İzmitli gençlerin yurt dışı tecrübesi edinmelerini sağlamak için de şu anda imzalamış olduğumuz bu protokol bizim açımızdan oldukça önemli. 

“KÜLTÜRLER ARASI ETKİLEŞİM OLACAK”

Fatma Kaplan Hürriyet, en güvenilen 6. belediye başkanı oldu! Fatma Kaplan Hürriyet, en güvenilen 6. belediye başkanı oldu!

Aynı zamanda gençlik gelişim programına katılan İzmitli gençler kültürler arası diyalogu öğrenecek, beceri ve tutumlarını geliştirecek. Gittikleri ülkelere dair de belki ön yargıları varsa onlar kırılacak. Bu sayede de kültürler arası etkileşim olacak. Bütün arkadaşlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Protokolümüz hayırlı olsun.”

Gençlik Gelişim ve Değişim Protokolü (4)