İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocukların morallerini bir nebze olsun düzeltebilmek ve dayanışmayı arttırmak için ‘Haydi Maça, Oyuncaklar Sahaya’ kampanyası gerçekleştirdi. İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın Atatürk Spor Salonu’nda Kırklareli Basket’i ağırladığı müsabakanın devre arasında maça gelen vatandaşlar getirdikleri pelüş oyuncakları sahaya attı. Sahaya atılan pelüş oyuncaklar depremden etkilenen çocuklara gönderilecek.  Oyuncular sahaya depremzede çocuklarla birlikte ‘Türkiye Tek Yürek’ yazılı pankartla çıktı. 

BAŞKAN HÜRRİYET DE DESTEK VERDİ

Geçtiğimiz gün tüm halkımızı kampanyaya destek vermeye davet eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de müsabakayı tribünden takip ederek kampanyaya destek verdi. Hürriyet yanında getirdiği pelüş oyuncağı sahaya atarak depremzede minikler için bir nebze de olsa moral olabilecek etkinliğe katıldı. 

“YARALARIMIZI BERABER SARACAĞIZ”

Devre arasında gerçekleştirilen etkinlik öncesi konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ne yazık ki ülkemiz zor günlerden geçiyor. 10 ilimizi etkileyen, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler tüm ülkemizi etkiledi, canımızı yaktı. Binlerce insanımızı kaybettik. Binlerce insanımız yaralı kurtuldu. Yaralarımızı beraber saracağız. 

Patibüs Samandağ ve Defne’de can dostlarımızın bakımlarını yapmayı sürdürüyor Patibüs Samandağ ve Defne’de can dostlarımızın bakımlarını yapmayı sürdürüyor

“HERKESİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Bu çocuklar geleceğimiz. Dayanışmayla acılarımızı bir nebze de olsa hafifletelim dedik. Depremzede ailelerimiz ve çocuklarımızın başımızın üstünde yeri var. Bütün Türkiye’ye sesleniyoruz; bu yardımlar, dayanışma devam etmeli. Oradaki yaraları hızlıca sarmak zorundayız. Bütün milletimize geçmiş olsun. Herkesin başı sağ olsun” dedi.

İzmitliler depremzede çocuklar için perilerin maçında sahaya oyuncak yağdırdı (14)

İzmitliler depremzede çocuklar için perilerin maçında sahaya oyuncak yağdırdı (7)

İzmitliler depremzede çocuklar için perilerin maçında sahaya oyuncak yağdırdı (12)