İzmit’e estetik katmak amacıyla İzmit Belediyesi tarafından başlatılan beton merdivenleri renklendirme akımına Hacıhızır Mahallesi de dahil oldu.

İzmit Belediyesi, kentin cadde ve sokaklarında halkın ortak kullanım alanlarındaki merdivenlerde başlattığı boyama akımıyla İzmit’i beton görüntüsünden uzaklaştırıp estetik kimlik kazandırıyor. Turuncu, mavi, lacivert ve mor renklerle merdivenlere yepyeni ve güzel görünüm kazandıran belediye ekipleri merdivenleri donuk görüntüsünden kurtarıyor. Öte yandan renklendirme çalışmalarına ilgi gösteren İzmitliler de merdiven boyama etkinliklerine katılarak İzmit sokaklarını gökkuşağına çeviriyor.

VATANDAŞLA BELEDİYE EL ELE

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Hacıhızır Mahallesi Fahri Sokak’taki merdivenleri boyadı. Mahalle sakinleri de merdiven boyama çalışmalarında İzmit Belediyesi ekiplerine destek oldu. Vatandaşlar ve belediye çalışanlarının fırça darbeleriyle Hacıhızır Mahallesi Fahri Sokak da gökkuşağının renklerine büründü. Şehirde çığ gibi büyüyen merdiven renklendirme çalışmaları pandemi sürecinde bunalan vatandaşlar için farklı ve keyifli bir etkinlik oldu. Merdiven renklendirme akımı diğer mahallelerde de artarak sürüyor.

Hürriyet: Halktan koparılmış duygusuz yapıyı SANAT FABRİKASINA DÖNÜŞTÜRDÜK Hürriyet: Halktan koparılmış duygusuz yapıyı SANAT FABRİKASINA DÖNÜŞTÜRDÜK