Tütün kullanımı, dünyanın şimdiye kadar karşılaştığı en büyük halk sağlığı tehditlerinden biri olarak kabul edilmekte olup insan yaşamının bütün evrelerinde ölüme kadar götüren pek çok sağlık sorununa yol açmakta.

Ülkemizde tütün ürünü kullanan bireyler bırakmaları için teşvik edilmekte ve bırakmak isteyenlere ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı ve sigara bırakma poliklinikleri aracılığıyla destek sağlanıyor.

ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, sigara bırakmak isteyen bireyleri teşvik ederek bırakma girişiminde bulunmaları için motive etmek, bırakma kararı almış bireylere bu süreçte rehberlik etmek, bırakma sürecinde ortaya çıkan nikotin yoksunluk belirtileri ile baş etmeye yönelik davranış değişiklikleri hakkında danışmanlık vermek, sigara bırakma hizmeti sunan sağlık profesyonelleri ile birimleri hakkında bilgi sunarak gerekirse bu birimlerden randevu almak gibi hizmetler sunmakta.  

Sigara Bırakma Polikliniği, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı İzmit Akçakocabey Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde Dr. Ferit YILDIZ tarafından hafta içi tam gün hizmet veriyor. Hafta içi sabah ilk başvuran hastalar muayene ediliyor öğleden sonra ise takipli hastaların kontrolleri yapılıyor.

Sigara bırakma polikliniğine başvuran hastalara Hemşire Nagehan ANLAR ve Ebe Fatma AKPINAR tarafından rutin olarak tansiyon ölçümü, EKG ölçümü, kan tahlili ve akciğer röntgeni çekilmektedir. Yapılan tahliller neticesinde ve hasta ile kurulan iletişim doğrultusunda Dr. Ferit YILDIZ tarafından tedavi yolu belirlenmekte.

Sigara Bırakma Polikliniği'nden destek almak isteyen vatandaşlara; ALO 171 Hattından, 0262 321 1803 sabit telefon numarasından veya poliklinikten yüz yüze görüşerek randevu verilmekte. 

Sigara Bırakma Polikliniği adresi; Mehmet Ali Paşa Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:42 İzmit /KOCAELİ

Sigara bırakma poliklinikleri vasıtasıyla tedavide kullanılan ilaçların ücretsiz olarak sunulmasına devam edilmekte.

resize_WhatsApp Image 2023-05-25 at 11.12.28

Gergin geçen mali genel kurulda Kocaelispor yönetimi ibra edildi Gergin geçen mali genel kurulda Kocaelispor yönetimi ibra edildi

resize_WhatsApp Image 2023-05-25 at 11.12.29