Kocaeli’de AKP’nin ben yaptım oldu, ben karar veririm, ben herşeyi doğru bilir ve bildiğim tek doğruyla kenti yönetirim mantığı

kent halkına zarar vermeye devam ediyor.

Kent halkının, ilgili sivil toplum örgütlerinin  istemediği onaylamadığı projelerin yapımı için milyonlar harcayan AKP’li yerel yöneticilerin zihniyeti sürerken,

İzmit Belediyesi Meclisi’nde elinde bulunan çoğunlukla aldığı kararlarla başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in hizmet üretmesini engellerken, bu davranışıyla İzmit halkına zarar veriyor.

Temmuz ayı meclisinde gündeme gelen İzmit Belediyesi’nin hizmet aracı kiralamak yerine araç alımı yapılması için başkana kredi kullanma yetkisi verilmesi, İzmit halkı tarafından seçilen ve çoğunluğu elinde bulunduran AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu karar sonrasında meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı. İzmit halkının parasını bir şirkete vermeyelim diyerek hizmet aracı almak için kredi kullanma yetkisi istedi yine AKP ve MHP’liler reddetti.

Başkan Hürriyet’te bu durumu hazırlattığı büyük pankartlarla ve bilbordlardaki afişlerle kent halkına anlatarak AKP ve MHP’li meclis üyelerinin İzmit halkını cezalandırdığını açıkladı.

Kentte AKP ve MHP’li İzmit Belediyesi Meclis üyelerine sağduyulular ve ilgili Sivil Toplum Örgütleri tepki gösterdi.

Bu konuda bugüne kadar

07 Temmuz 2022 Perşembe günü

“AKP’liler hizmeti engelliyor İzmit halkı kaybediyor”

19 Temmuz 2022 Salı günü

“AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri İzmit halkı için onay verin”

21 Temmuz 2022 Perşembe günü

“İzmit’te red oyu verenlerin vicdanı rahat mı?”

Başlıklı köşe yazıları yazdım.

Bu yazılara okurlarım arasından büyük çoğunluğu destek verdi, eleştirenlerde oldu.

Konu çok basit,

“200 tane hizmet aracını 125 milyon liraya almak varken, neden 100 milyon liraya yakın para verip araç kiralansın”

Bu kadar net.

Ayrıca Kocaeli’deki AKP’li Başiskele ilçe belediyesinde hizmet aracı kiralama yerine satın alınmasını tüm belediye meclis üyeleri tarafın onaylanarak başkana kredi kullanma yetkisi verildi.

Bu ikilem de gösteriyor ki,

İzmit halkının parası siyaset uğruna bir firmaya gitmesine yani hataya izin veriliyor.

Tüm bunların yanı sıra İzmit Belediyesi hizmet aracı için ister istemez ihale yaptı.

Ancak,

Hizmet aracı kiralama ihalesi, Kamu İhale Kurumu’na şikayet edildi.

Önceki ihalede anlaşılan firmayla sözleşme süresi 30 Eylül 2022 tarihinde sona erecek.

Yeni ihaleye yapılan itirazın sonuçlanması ve yeni ihale yapılması bir aylık zaman dilimini geçecek, yani 30 eylülden sonra İzmit Belediyesi 200 hizmet aracını kullanamaz duruma gelecek.

İşte bu durumu anlatmak ve çözüm için önerilerine destek almak için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yarın belediye meclisini olağanüstü toplantıya çağırdı.

Bu toplantıya katılacak CHP, AKP, MHP ve İYİ Partili Meclis üyelerine büyük görev düşüyor.

Ekonomimiz her geçen gün geriye gidiyor. Enflasyon oranı ortada geçinmek parayı yönetmek her geçen gün zorlu bir süreç haline geldi.

Ayrıca İzmit Halkı’nın parası bir firmaya verilmemeli.

Bu konu kentin her yerinde konuşuluyor ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile ekibi ve benim gibi düşünenlerin haklı olduğu ortaya çıktı.

İzmit Belediyesi satış durumda bulunan arsalarını satarak para girişi sağlanması ve hizmet aracı alımından oluşacak kredi borcunun daha çabuk kapatılması maddesiyle yarın İzmit Belediyesi Meclisi olağanüstü toplanacak.

İşte yeni bir fırsat,

AKP ve MHP’li Meclis üyeleri tarafından reddedilen araç alımı için belediye başkanına kredi kullanma yetkisi bu kez verilmeli.

Verin bu yetkiyi size oy verip meclise gönderen İzmit Halkı’na hizmet edin…

Bu sizin son şansınız iyi değerlendirin…