Cumhurbaşkanlığı Kabinesi iki haftalık aranın ardından bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanıyor.

Kulislere göre kritik başlıkların ele alınacağı toplantıda, en önemli gündem maddesi asgari ücretle ilgili yapılan çalışmalar olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in toplantıda asgari ücret konusunda tüm kesimlerin görüşünün alındığı anket ve gündeme gelen formüllerle ilgili bir sunum yapması planlanıyor.

Gelecek ayın başında işçi ve işveren kesiminin 2022 yılı için zam pazarlığı yapacağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesinde toplanacak son kabinede asgari ücret için alternatifli formüller üzerinde duruluyor.

50 ARTI 1 MASADA

Kabinede Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile son görüşmesinde gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili 50 artı 1 tartışmalarının da masada olması bekleniyor.

ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Toplantının değişmeyen gündem maddesi ise koronavirüsle mücadele çalışmaları olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapacağı toplantıda yerli aşıda gelinen aşama ve salgında son durum ele alınacak.

Kabinede alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Millete Sesleniş konuşması'yla kamuoyuna duyuracak.