Ayşegül Poyrazoğlu ( Edebiyat öğretmeni, Birlikte Kitaplar Yayınevi sahibi, Editör yazar) başkanlığında kurulan Birsen Özer Çulha, Özlem Duruk, Özlem Gür, Hülya Arpa, Sümeyye Güney, Eylem Karayel, Serap Ergene, Tuba Taşer, Beyhan Korkmaz, Gülay Yılmaz, Aysun Poyrazoğlu, Öznur Altıkatoğlu, Hanife Dalkıran, Gamze Kemahlı Durmaz, Müge Sarpar girişimci kadınların oluşturduğu güçlü yönetim ile tanıtımını yaptı.

Açılış programı bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı.

resize_IMG-20221203-WA0021

Başarı Varsa Arkasında Kadın Eli Vardır

Açılış Konuşmasını Derince Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin Yaptı. "Kadınların olduğu her yer güzelleşir. Ve üretimde olan kadına Derince Belediyesi olarak her zaman desteğe hazırız."

AYDINLIK YARINLAR VE GÜÇLÜ TÜRKİYE MESLEKİ EĞİTİMDEN GECER

İzmit Nuh Çimento MTEAL Okul Müdürü Süleyman Toktaş da konuşma yaparak "Kadının değdiği heryer güzelleşir. Anadolu'nun tarihinde, Milli Mücadelede Cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze,  kadın eli vardır, hep dokunmuş ve dokumuştur. Aydınlık geleceğimizin, yarının kadın meslek erbapları, iş kadınları ,girişimci ve siyasetçilerin yetiştiği Kız Meslek Lisesinde öğretmen ve Okul Müdürü olarak görev yapmak onurdur,  gayretlerimizde bu hassasiyeti gösteriyor  heyecan duyuyoruz" dedi.

Projelerimizi çabamızı görüp yanımızda bize her konuda destek olan, Kadın Eli Kocaeli Kop,  yönetim kuruluna hususen Müge Uçar Hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. İstikbal İçin Mesleki Eğitim  diyerek bu yıl yeni projelere imza atıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Medeniyet Şahikasının Merdiveni Sanattır cümlesi ilham kaynaklarımızdan biridir. Bakanlığımızın Mesleki Eğitime verdiği destek ve teşvikleri bizi heyecanlandırıyor. Kıymetli katılımcılar Aydınlık yarınlar ve güçlü Türkiye için Mesleki Eğitime desteklerinizin artması temennisiyle hayırlı akşamlar dilerim. "

resize_IMG-20221202-WA0115

1TL AMA MİLYON TON HAYALİ OLAN KADINLARLA YÜRÜYORUZ

Kadının Eli Kocaeli Kooperatifi kurucu başkanı Müge Uçar da bir konuşma gerçekleştirdi.

Uçar "1TL ama milyon ton hayalî olan kadınlarla "Yaşasın Kadın Hayalleri" dedik. Ve geldiğimiz nokta ne mutlu ki büyük bir aile olduk tüm Kocaeli Kadınları ile.

Samimi bir dayanışma kurarak kenetlendik. Hayallerimiz ve umutlarımızla yürüdük ve büyüdük ve büyümeye de devam edeceğiz. Aslında herşey bir rüya ile başladı.

Yaşam ve ölüm arasında ince bir çizgide olan çaresiz bir kadının rüyası. Ve rüyasında yazar olan kadının hikayesiydi. O kadın o kadar sarıldık ki rüyasına ve "YAZARIM" dedi. "Kendi kaderimi, hayatımı yeniden yazarım" dedi. İşte o kadın yazdı. O kadın Müge Uçar olarak karşınıza çıktı. Sonra ya rüya göremeyen kadınlar için " biz rüya oluruz onlara"  dedi ve 7yıldır kadınlar için mücadele ediyoruz.

Pandemi sürecinde ise, Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek. Kadının Sesi Kocaeli" Kadının Eli Kocaeli Kooperatifi olarak şekil değiştirdi.

Büyük bir temel attık. Sermayemiz sadece hayallerimiz, umutlarımız, vazgeçmiş olduklarımız, heyecanlarımızdı. Ve bu sermaye ile  bünyemizde 6 birim ( Gıda, Temizlik,İnsan Kaynakları, Organizasyon, El Sanatları, Toprak ve üretim ) kurduk. Karbondioksiti bünyemizde erittik ve oksijen olarak etrafımızda saldık.

Körfez Şubemizi Şirin Ayan başkanlığında ve birbirinden değerli yönetimiyle kurduk, şimdi de Derince Şubemizi Ayşegül Poyrazoğlu ve birbirinden değerli yönetimiyle kurmanın tanıtımını yapıyoruz. Çok duygu dolduk. Herkes elele tutabilir mi? İşte olay buydu. Birbirimize kızkardeş olabilmek, kavgasız ve sadece severek birbirinin hikayesini kendi hikayesi gibi sahiplenebilmek. Biz bunu başardık. Hayallerimiz büyük. Bir taraftan Milli Eğitim ile Çok değerli okul müdürümüz Süleyman Toktaş öncülüğünde "Kızlar ve Anneler" " İstikbal için Mesleki Eğitim" projemizi yürütüyoruz.

Bir taraftan "Toprak ve üretim için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ve bir taraftan da el sanatları birimimizle kendi markalarımızı oluşturup ihracat yolları için mücadele veriyoruz. Herşey bir rüya ile başladı. Ve kadınların rüyası olmak için biz kadınlar eleleyiz. Yaşasın Kadın ve Hayalleri diyoruz. Herkese çok teşekkür ederim" diyerek sözlerine son verdi.

KADIN ELİ VARSA BAŞARI VE KALİTE VARDIR

Kadının Eli Kocaeli Kooperatifi Derince Şubesi Başkanı evsahibi Ayşegül Poyrazoğlu da yaptığı konuşmada;  "Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir. Dünyanın dört bir yanında üreten, toplayan, pişiren, diken, yazan, yöneten.. kısaca emek kelimesiyle eş anlamlı milyonlarca kadın dünyayı değiştiriyor ve döndürüyor. Bizde tam burada kadınların emeklerine sahip çıkmak ve desteklemek amacıyla Kadının Eli Kocaeli Kooperatifi Derince Şubesinde bir araya geldik. Çok güçlü bir kadro ile Derince'miz de kadınlarımız için güçlü adımlar atacağız. Her ev bizim evimiz, sokaklar atölyemiz, yürekler bizim hayallerimiz. " diyerek herkese teşekkür etti.

resize_IMG-20221202-WA0120resize_IMG-20221202-WA0117resize_IMG-20221202-WA0112resize_FB_IMG_1670004834991

YSK'nın yeni başkanı belli oldu! YSK'nın yeni başkanı belli oldu!