Taekwondo Kocaeli Ailesi, Büyükşehir'e dilekçe yazarak şu açıklamada bulundular:

"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübünde Taekwondo branşında görev yapmakta olan Cemal Temel ve Ali İhsan Tekin Kağıt Spor Kulübündeki görevlerinden bir günde habersiz bir şekilde görevlerinden alınmıştır.Bu iki degerli hocamız sayısız milli sporcu yetiştirmiştir. Bunca zaman görevlerinde her zaman dürüstlüğü en baş Kural olarak almışladır. Ali İhsan Tekin Hocamıza emekli ol devam et denilmiş olup bundan 5 ay sonra girmiş oldugu bir toplantıda bir çok hocanın oldugu bir ortamda sizinle çalışmayacagız diyerek habersiz ve etik olmayan bir şekilde görevine son verilmiştir.Cemal Temel hocamızı ise emeklilige zorlayıp mobing uygulayarak görevine son verilmiştir.

VELİLERİN VE ÖĞRENCİLERİN FİKRİ ALINMAMIŞ
 
Uzun yıllardır Kağıt Spor Kulübünde görev yapmakta olan bu degerli iki isim velilerin ve ögrencilerin fikri alınmadan ve görevden alındıktan sonra da Yönetim tarafından hiç bir şekilde velilere ve ögrencilere açıklama yapılmamıştır. Uzun yıllardır Kağıt Spor Kulübünde Taekwondo koordinasyonunda Taekwondo branşı ile bilgisi ve alakası olmayan kişiler koordinasyon başkanlıgı yapmış fakat koordiasyon başkaları asla ögrenciler ile bir araya gelmemiştir. Koaceli de yapılan hiç bir maça Kağıt Spor Kulübü yönetiminden yetkili ,çalışan gerek alt gerek üst kadrodan ve bahsi geçen koordinasyon başkanları gelmemiştir. Gelmedikleri gibi 2022 yılında Esila Deniz sporcumuz Okul maçında, Anadolu yıldızları maçında Türkiye 1. Ligi,ardından Türkiye Taekwonda TÜRKİYE 1. Ligi,ardından  milli takım seçmesinde milli takım 1. Ligi, ardından Dünya şampiyonlugunda Dünya 2. Cisi, ardından Avrupa Şampiyonlugunda Avrupa 3. Lüğü elde etmiştir. Sporcumuz Ela Su durmaz 2022 yılında Türkiye 3. Elde etmiştir. Sporcumuz Belinay Aytan Arnavutluk Balkan şampiyonlugunda 3. Lük elde etmiştir. Bu başarılarıda takdir etmemişlerdir. Yapılan bir çok haksızlıkları sizlere tek tek madde halinde sunup zamanınızı çalmak istemeyiz. Fakat bir kaçını sıralamak gerekir ise Taekwondo ögrencileri kampa gidememiştir, araba ve yer tahsis edilmemiştir. Taekwondo ögrencileri kışın Belediye tarafından verilen polar’lardan faydalanamamıştır. Taekwondo ögrencileri başarı elde ettikleri maçlarda Yönetim tarafından tebrik edilmemiştir.

"HOCALARIMIZI GERİ İSTİYORUZ, BU HAKSIZ DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"
 
2023 Taekwondo Faaliyet program açıklandı ve maçlar oynanmaya başlandı. Okullar arası maçlarda Kocaeli seçmeleride bir çok il 1. Ligimiz olmuştur. Mayıs ayında bir çok A- takımı musabık ögrencilerin maçı vardır, aynı zamanda Türkiye maçı olacaktır. Bu çocukların bu maçlara güzel bir şekilde sıkı idman ile hazırlanması gerekirken hocalarına yapılan haksızlık yüzünden motiveleri düşüp , idmanlarına devam edememektedirler. Çocukların elde edecegi başarılar söz konusu iken ,yaşanılan  bunca olumsuzluklar yüzünden elde edilemeyecek olan başarılardan  Yönetimi suçlu buluruz. Ali İhsan Tekin ve Cemal Temel hocalarımızı görevlerine geri istiyoruz. Göreve geri alınmaz iseler tüm ögrenciler olarak bu sporu bırakacagız ve bu haksız davanın peşini bırakmayacagız. Bu konu hakkında ivedi olarak sizleri bizler ile görüşmeye davet ediyoruz. Yapılan bu haksızlık karşısında susmayacagımızı bilmenizi isteriz."

Haber: Çiğdem Yağ

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.18

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.19

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.17

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.17 (1)

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.16 (1)-1

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.15 (2)

Derince'de CHP'li vekile ve ilçe başkanına saldırı! Derince'de CHP'li vekile ve ilçe başkanına saldırı!

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.15

WhatsApp Image 2023-04-29 at 11.34.15 (1)