SKM programları çerçevesinde Kandıra’da köy ziyaretleri yapan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Şanbaz Yıldız, temaslarının ardından şu açıklamayı yaptı: “İYİ Parti olarak Kocaeli’mizin her ilçesinden büyük destekler aldık. Elimizi uzattığımız, halini hatırını sorduğumuz tüm vatandaşlarımız bizlere kalbini açtı. Vatandaşlarımız bizlere destek sözü verdi. Fakat bir Kandıra ziyaretimiz oldu ki, benim 14 Mayıs’a dönük umutlarımı daha da artırdı. Görüştüğüm bin kişinin yarısı “Oyum senin” dedi. O çok sevdiğim, her gittiğimde kol kola yürümekten keyif aldığım Kandıralı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Birlikte başaracağız.

İşte sorunlar

Elbette ki tüm ilçelerimizde olduğu gibi Kandıra’mızda da birçok sorun var. Kandıralı hemşerilerimin bu güzel ilçemize dönük talepleri var. Örneğin Kandıra Gıda OSB’de çalışmaların hızlanmasını, OSB’nin bitmesini istiyorlar. İYİ Parti olarak 14 Mayıs’tan sonra çalışmaların hızlanması için elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyoruz. Milletvekili olarak bu konunun takipçisi olacağım, yetki alanım çerçevesinde elimden geleni yapacağım.

YSK Başkanı: Milletvekilliği için kesin sonuçlar bugün yarın YSK Başkanı: Milletvekilliği için kesin sonuçlar bugün yarın

Kandıra yolu

İzmit-Kandıra yolunda çeşitli zamanlarda açılışlar yapılsa da, henüz yolun yarıdan fazlası yapılmamış durumda.  İşler yavaş gidiyor. Halkımız yolun bir an önce tamamlanmasını istiyor. Biz bu yolu tamamlayacağız.

Kandıra’da araziler için toplulaştırmada büyük eksiklikler var. Bu çalışma yapılmadığı için ekilemeyen topraklar, dahası, davalık insanlar var. Çözeceğimiz sorunlardan biri de bu. Diğer yandan yol kenarındaki arazilerin dört bir tarafının kapatılması nedeniyle arkadaki arazilerin yolla bağlantısı kesilmiş, o arazilere ulaşım imkansız. Mutlaka ve mutlaka o arazilerin yol bağlantılarını sağlayacağız. Ve Kandıra deyince aklımıza gelen kelime, turizm… Bizler Kandıra’yı gerçek bir turizm kenti yapıp, tüm hemşerilerimizin kazanmasını sağlayacağız. Kandıra bizimle iyi olacak.”