Gün doğmadan neler doğacak.. Gün doğmadan neler doğacak..

Kartepe Uzunbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Bahçealtı ve Çayırlar mevkiinde bulunan 240 bin 635 metrekare büyüklüğünde bir alanda Yıldız Demir Çelik, çelikhane ve haddehane fabrikası kuracak. Projeye göre fabrikada, yılda 4 milyon ton sıvı çelik üretimi yapılacak. Fabrikanın sıcak haddeleme kapasitesinin ise yılda 3 milyon 500 ton olacağı belirtildi.

Karakadılar, 'İnsanlarımız ölecek, çocuklarımız mağdur olacak' diyerek şu ifadelerde bulundu:  

"Kanser fabrikası kurulması için nihai karar halka rağmen verilmiş. Kaç gündür isyan etmemek için zor sabrediyorum ama olmuyor hiç kimsenin (siyasi partiler,muhtarlar) umrunda değil galiba, bu kenti yönetenler sizlere haykırıyoruz insanlarımız ölecek,çocuklarımız mağdur olacak, kanser tüm Kartepe’ye Kocaeline yayılacak, yerüstü ve yeraltı sularımız kirlenecek kısacası Sakarya ve kocaeli ölüme terkedilecek.

"HEP BİRLİKTE DİMDİK DURALIM"

Kim bu kanser fabrikasından RANT bekleyip susuyor ise Allah belasını versin. Hep birlikte şu kanser imalathanesine karşı dimdik duralım ve Kartepemize bu fabrikayı kurdurmayalım yoksa tarih bizlerden hesap soracaktır.

Bu noktada tam da siyaset yapmak gerekiyor eğer siyasiler bu olay karşısında sessiz kalırsa bizlerde sandıkta onlara karşı sessiz kalmalıyız gelin hep birlikte bu kanser imalathanesine karşı durmayan, ilçesini, şehrini düşünmeyen siyasi partilere oy vermeyelim..."