KARBAFED, geleneksel hale dönüştürdüğü Artvin gezilerinden birini daha gerçekleştiriyor. Gezi bu kez Rumeli Türkleri ile kültürel kaynaşmaya da katkı sunacak.

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu kısa adıyla KARBAFED; ilkini 08-08-2018'de başlattığı Artvin tanıtım gezilerinin bir yenisini daha el yükselterek gerçekleştirecek.

Başkan Mikail Kalyoncu liderliğinde kurulan ve kentte kurulduğundan bu yana yoğun bir şekilde gerçekleştirdiği kültür ve dayanışma etkinlikleriyle farklı bir nefes olan KARBAFED; bu kez de Kocaeli'de yaşayan Artvin kökenli hemşerileri ile birlikte yine Kocaeli'de yaşayan Rumeli Türkleri'ni kaynaştıracak anlamlı bir geziye imza atacak.

KARBAFED ve Recep Altıntip başkanlığındaki Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğinde organize edilen ve kültürler arası köprü kurmayı hedefleyen geziye bu yıl da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkı sunuyor.

haydi Artvin'e

14 - 20 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek geziye Kocaeli'de yaşayan Artvin kökenliler ve yine Kocaeli'de yaşayan Rumeli Türkleri katılacak.

ARTVİN'İ GÖRMEDEN CENNETİ TARİF EDEMEZSİNİZ

"Artvin'i görmeden cenneti tarif edemezsiniz" sloganıyla tanıtımı yapılan kültür gezisinde;  Coğrafyasının 'haşinliği' ile daha da güzelleşen doğası; sarp kayalıklarından yaylalarına, bereketli yağmurlarıyla devamlı yıkanan taşından yeşilinin bin bir tonuna: Muhteşem ARTVİN gezi katılımcılarına tanıtılacak.

Artvin’in önemli gezilecek yerlerinin özenle oluşturulduğu rotada; geziye katılacak vatandaşlar, 5 gün 5 gece boyunca;

Murgul’un Delikli Kaya Şelalesi’nden, Arhavi’nin muazzam Mençuna Şelalasi’ne; Borçka'nın Karagölü'nden Şavşat Karagöl'e, Ardanuç’un Cehennem Deresi Kanyonu'na da götürülecek.

Tarihinde 7.kez sular altında kalacağı için taşınacak olan Yusufeli’nin merkezi de dahil olmak üzere Artvin'in insan hayatından en az bir kez görülmeye değer güzellikleri rotaya eklenmiş durumda.

Artvin’de, 22 Metre Yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe de gezinin rotası içerisinde.

KBB’nin Bulvarı yaparken 3 gündür su vermediği halka İSU neden mesaj atmıyor? KBB’nin Bulvarı yaparken 3 gündür su vermediği halka İSU neden mesaj atmıyor?

KARBAFED; geziye katılacak vatandaşlara Hopa, Kemalpaşa Kafkasör'ün de güzergah dahilinde olduğu rotada;  Çay ekili yamaçlarını, yüksek sesle ama kalpten konuşan insanlarını, cağ kebabını, şahane pidesini, leziz kahvaltısını, tereyağını, peynirini, muhlamasını, horonunu tanıtmayı vaat ediyor.

DETAYLI GEZİ PROGRAMI

14 Ağustos Saat 14.30 Kocaeli’den çıkış

15 Ağustos Yusufeli ziyareti sonrası Artvin sahile varış tekne turu Minibüsler ile cam teras, Ata tepe ve Kafkasör yaylası Artvin merkez varış yemek (Konaklama)

16 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası Minibüsler ile Şavşat Karagöl Seyir tepesi ve Ardanuç cehennem kanyonu ziyareti sonrası konaklama yerine dönüş akşam yemeği (Konaklama)

17 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası Borçka ilçesinden Minibüsler ile Karagöl ziyareti isteğe bağlı zıplayın etkinliği sonrası konaklama yerine dönüş akşam yemeği (Konaklama)

18 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası Minibüsler ile Murgul delikli Kaya ve bakır fabrikası ziyareti dönüşü akşam yemeği ve (Konaklama)

19 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası Minibüsler ile Arhavi Mençuna şelalesi ve Batum ziyareti devamında Batum çıkışı ve Kocaeli ye dönüş 20 Ağustos Kocaeli’ye varış